facebook

Вже з 2024 року: з’явилися гіркі новини для студентів

Михайло Федоров стверджує, що заочна форма навчання є залишком радянської освіти

Пише - джерело.

Україна суттєво змінює підхід до здобуття вищої освіти. За словами голови Міністерства освіти і науки Михайла Федорова, тепер у студентів буде більше можливостей. Вони зможуть обирати, скільки часу вони хочуть відвідувати університет, які предмети їх цікавлять, і навіть змінювати спеціальність після перших двох років навчання.

Ключові аспекти цих реформ Федоров описав у своєму каналі в Telegram.

Студенти, які навчаються за контрактом, зможуть регулювати терміни свого навчання. Наприклад, прискорити процес і отримати бакалаврат за три роки, замість звичайних чотирьох. Або, навпаки, вибрати навчання тривалістю у шість років. Це надасть можливість створити гнучкий розклад, особливо для тих студентів, які працюють або хочуть більше уваги приділити конкретним предметам.

Читайте також:  Виплатили зарплату і повернули до школи: на Волині невакцинована від COVID вчителька виграла суд

“Вибір спеціальності після першого або другого курсу. У 17 років важко визначити свою професійну майбутність. Тому ми надаємо студентам більше часу і можливостей для самовизначення. Вибираєте галузь, вивчаєте загальні предмети протягом 1-2 років, а потім обираєте ту спеціальність, яка вам більше до вподоби”, – зазначено в повідомленні.

Замість заочної або вечірньої форми навчання буде впроваджено дистанційне навчання.

“Україні потрібні освічені громадяни, тому ми відмовляємося від заочки з 2024 року. Форма навчання заочкою є залишком радянської системи. Дистанційне навчання виявилося ефективнішим, ніж купівля дипломів або навчання “на показ”, – додав Федоров.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: