Введення у Храм Пресвятої Діви Марії: традиція свята

Християни східного обряду (православні та греко-католики) 4 грудня відзначають свято Введення в храм Пресвятої Богородиці і Вседіви Марії – одне з дванадцяти головних християнських свят.

За переказами, батьки Пресвятої Богородиці, святі праведні Йоаким та Анна, довгий час залишалися бездітними. Вони дали обітницю Богові, якщо народиться у них дитина – її буде віддано для служіння Богу, пише Фіртка.

Коли Діві Марії виповнилося три роки, батьки виконали обіцянку. Майбутню Богоматір одягнули в гарний одяг і з запаленими свічками в руках, під спів привели її в Єрусалимський храм. Там Дівчинку зустріли священство на чолі з первосвященником.

У Єрусалимський храм потрібно було піднятися 15-ма сходинками. Це було складною перешкодою для 3-річної дитини, проте Пресвята Діва, коли її опустили на першу сходинку, швидко піднялася наверх. Потім первосвященник, за наказом Божим, ввів Божу Матір у Святеє святих – священне місце в юдейському храмі, куди лише раз на рік дозволялося входити первосвященник. Усі, хто був присутній у день Введення Пречистої у храм, дуже здивувалися, що дівчинку ввели у Святеє святих.

За церковним Переданням, Діва Марія до 15 років жила біля храму, вона виховувалася в товаристві благочестивих дів, вивчала Святе Письмо, займалася рукоділлям, молилася. Євангеліє нічого не згадує про подію Введення в храм Пресвятої Богородиці. Це свято, як і свято Різдва й Успіння Божої Матері, засноване на традиціях церкви й на апокрифічних книгах (невизнаних офіційною церквою), передусім на протоєвангелії Якова і псевдоєвангелії Матвія “Про Різдво Пречистої Діви Марії”.

Читайте також:  Різдво святого Іоанна Хрестителя: історія і традиції свята

У календарному циклі українського народу це свято завершує осінній сезон і починає зимовий. Головною метою святкувань цього дня було накликати багатство та добробут на майбутній рік, пишуть “Українські традиції”.

Народні прикмети:

Характерним звичаєм Введення Богородиці в храм був прихід першого відвідувача – “полазника”. Від його приходу люди вірять у щасливу або нещасливу прикмету. Якщо першим у хату заходив молодий, красивий чоловік з грішми – це добра ознака: увесь рік вдома будуть усі здорові й будуть “вестися” гроші. Якщо ж до будинку зайде кволий, старий чоловік або жінка – це погана ознака. В родині почнуться хвороби, невезіння і скрутне фінансове становище.

Головне цього дня не впускати до будинку стару жінку. Цього дня усім варто триматися своїх осель і відвідини до друзів, близьких чи знайомих відкласти на інший день.

Будьте пильні з людьми, які цього дня намагаються у вас позичить якусь дрібничку чи щось з вашого будинку. Ні в якому випадку не робіть цього оминайте таких людей і не бійтеся їм відмовити.

Цей великий день є особливо важливим для жінок, адже Діва Марія вважається покровителькою жіночої долі. Жінки, які зневірилися у своєму житті, цього дня можуть відправитися в храм, щоб щиро помолитися Діві Марії та звернутись до неї зі своїми проханнями.

Свято Введення у храм Пресвятої Богородиці дає нам багато думок для роздумів. Кожному з нас варто задуматися над тим, куди ми усі йдемо і як скеровуємо свої кроки життя, яке отримуємо від Бога. За народними повір’ями, цього дня природа починає радіти, і вночі з 3 на 4 грудня ненадовго розпускається верба.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: