Все по любові: четверо неповнолітніх народили на Франківщині за минулий рік

За минулий 2024 рік на Франківщині народила одна дівчина віком до 14 років. Ще три породіллі не мали 18.

Жоден батько дитини не був судимий за статевий звʼязок з неповнолітньою. А все тому, що заяв до поліції від самих дівчат або їхніх батьків не надходило — все за взаємною згодою. Як правило подібні випадки стараються замовчувати, щоб уникнути загального осуду.

Які ризики несе рання вагітність для неповнолітніх та куди звертатися батькам у випадку такої ситуації — розбиралося МІСТО.

«Підліткова вагітність є важливою проблемою в охороні здоров’я, оскільки може призвести до серйозних наслідків як для матері, так і для дитини. Проблема підліткової вагітності не належить виключно до сфери охорони здоров’я, це соціальна проблема, глибоко пов’язана з питаннями соціально-економічного розвитку країни, гендерної рівності, бідності, криміногенною ситуацією та станом освіти, — каже лікарка акушерка-гінекологиня, експертка ДОЗ ОДА Олександра Скиданчук.


Рання вагітність несе для дівчаток масу ризиків. Це можуть бути не лише ситуації повʼязані з медичними ризиками, але й психологічний тиск рідних чи оточуючих, зміна звичного графіку життя, моральний тиск через відповідальність за життя дитини та багато інших факторів до яких неповнолітня може бути не готова. 

Як наслідок — можлива післяпологова депресія. Приблизно через два-три дні після пологів може зʼявитися відчуття пригніченості та тривоги. У жінки може бути безпричинний плач, проблеми зі сном або сумніви у своїй здатності піклуватися про свою дитину. Це певною мірою пов’язано зі зміною рівня прогестерону, та крім цих гормональних змін можуть бути й інші фактори, які призводять до цих відчуттів, наприклад, тривалі періоди втоми або виснаження, проблеми з грудним вигодовуванням та інші післяпологові ускладнення.

Окрім того, існують прямі медичні ризики вагітності та пологів у підлітків:

• Фізіологічні особливості підлітків: невідповідність фізіології організму підлітків для народження дітей, незрілість організму, ризик передчасних пологів та низької маси тіла новонароджених.

• Труднощі з перебігом вагітності: підлітки мають вищий ризик розвитку прееклампсії, анемії, інфекційних захворювань.

• Пологи та ускладнення: може спостерігатися підвищений ризик кесаревого розтину, розривів під час пологів, а також психологічні наслідки для підлітка.

Читайте також:  Кабмін дозволив роботу шкіл і дитсадків у червоній зоні

Додамо до цього соціальні ризики.

• Освітні та економічні наслідки: підлітки часто залишають навчальні заклади, що знижує їхні майбутні можливості для отримання освіти та працевлаштування.

• Психологічний стрес: молоді матері можуть зіткнутися з депресією, тривожністю, соціальною стигмою, що погіршує їхнє психічне здоров’я.

• Проблеми у відносинах: ранні вагітності часто призводять до розриву відносин з партнерами та родиною, а також до проблем з фінансуванням родини.

«Підліткова вагітність є складною проблемою, яка потребує комплексного підходу до профілактики та підтримки. Важливо забезпечити доступ до медичних і психологічних послуг, інформувати молодь про ризики та надавати підтримку тим, хто вже зіткнувся з цією ситуацією. Тільки так можна зменшити ризики для здоров’я та соціальної адаптації підліткових матерів, — каже Олександра Скиданчук.

Не рідкісними є випадки переривання небажаної вагітності в дівчаток — аборти. Проте точну статистику назвати не можливо через те, що переважно в таких ситуаціях звертаються до приватних клінік, які не вимагають настільки великої кількості даних, як державний перинатальний центр.

В поліції МІСТУ повідомили, що за минулий рік будь-яких заяв від батьків чи інших законних представників дітей чи неповнолітніх щодо зґвалтування чи розбещення не надходило. 

«Якщо сталися будь-які незаконні дії стосовно неповнолітніх, то однозначно батьки чи інші законні представники мають звертатися у відділ поліції чи на лінію миттєвого реагування 102. Тоді вже поліція зможе кваліфікувати такі дії як зґвалтування чи розбещення і відповідно до кримінального кодексу буде здійснювати розслідування для встановлення всіх обставин події, — каже керівник сектору комунікації ГУНП в Івано-Франківській області Андрій Яцків.

Додамо, що покарання в такому випадку може сягати до 12 років позбавлення волі – стаття 152 частина 3 ККУ (зґвалтування групою осіб або зґвалтування неповнолітньої чи неповнолітньої).

 

 

The post Все по любові: четверо неповнолітніх народили на Франківщині за минулий рік appeared first on Місто.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: