Коли в 11-річного Антона погіршився слух, лікарі припустили, що це прояви отиту. Проте після огляду зрозуміли, що барабанна перетинка без патології, розповідають у пресслужбі КНП ОКЛ Івано-Франківської обласної ради.
Врешті аудіометрія вказала, що в середньому вусі є перешкода для нормальної роботи ланцюга слухових кісточок.
«Для нас, лікарів, це підстава до роздумів: або дитина народилася з вродженою аномалією слухових кісточок, або це наслідки отиту, який все зруйнував. Було навіть припущення про отосклероз, але в 11 років це майже неможливо», – пояснює отохірургиня Олександра Гусакова.
Лікарі взялися за операцію, адже іншого методу діагностики в цьому випадку немає. Хлопчикові провели тимпанотомію.
Під час операції хірурги відкрили барабанну порожнину і під мікроскопом оглянули кожну слухову кісточку.
«Ми одразу побачили відсутність майже 2/3 однієї зі слухових кісточок – ковадла. Ланцюг зруйнований – слуху нема», – розповідає Гусакова.
Спочатку виникло припущення, що це вроджена аномалія, але згодом у передніх відділах порожнини лікарі виявили холестеатому – псевдопухлину, яка руйнує кісткові структури і є ускладненням отиту. У випадку Антона холестеатома ніяк не проявлялася, а перетинка виглядала цілком нормально. І якби не оперативне втручання, то холестеатома далі б руйнувала вухо і вийшла би за його межі.
«Ми провели дуже ювелірну красиву операцію, не пошкодивши вцілілі структури, – розповідає лікарка. – Холестеатому видалили радикально, зруйновану кісточку забрали і виточили нову розміром 3-4 мм, укріпили додатково хрящовою пластинкою». Барабанну перетинку повернули на місце – і хлопчик почав чути навіть через пов’язку.
«Це – нестандартний випадок, адже не було специфічних проявів проблеми, – пісумовує хірургиня. – Є чітка статистика щодо вродженої глухоти. Це одна дитина на тисячу новонароджених. Щодо приглухуватості чіткої статистики немає. Відомо, що найчастішою причиною у дітей є порушення вентиляції середнього вуха через аденоїди, і це призводить до тимчасового, а в деяких випадках і до тривалого, погіршення слуху. Про такі зміни можна говорити у 30% від всіх дітей у віці до п’яти років. У нашому випадку була дещо інша ситуація».
Тож тепер Антон чутиме добре саме завдяки компетентності і професійності лікарів, що зуміли правильно діагностувати та вилікувати захворювання.
Задоволеній мамі вручили видалену зруйновану слухову кісточку на памʼять. А Антон пообіцяв нам якось розповісти про анатомію середнього вуха, яку обов’язково вивчить.
Тепер, пепекорнують лікарі, Антон знову чутиме добре. Олександра Гусакова підкреслює командність у цій роботі й важливу роль кожного учасника операційної бригади.
The post Відновлення слуху 11-річному пацієнту: в ОКЛ розповіли деталі appeared first on Місто.
Популярні дописи:
Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓