facebook

Великдень-2023: в Україні змінили правила святкування – вихідного не буде

Скільки вихідних буде в українців з нагоди Великодня-2023
Вже у квітні українці відзначатимуть одне з найважливіших християнських свят – Великдень-2023. Чи буде додатковий вихідний у громадян, поділився Апостроф.

Пише - джерело.

За законом України, понеділок після Великодня у країні вихідний. Але українці вже другий рік поспіль відзначатимуть це світле свято в умовах воєнного стану, спричиненого повномасштабним військовим вторгненням росії.

Тому, на час дії такого особливого режиму жодних додаткових вихідних з нагоди державних чи церковних свят не буде.

Варто зазначити, що загалом квітень складається з 30 днів, з яких 20 будуть робочими, а 10 – вихідними й це будуть лише суботи та неділі.

Також українцям нагадали, що щороку Великдень відзначається у різні дати, у православних християн він у 2023 році припадає на 16 квітня.

Тобто, 17 квітня, як це було б, якби країна-агресор не пішла на нас із повномасштабною війною, не буде вихідним днем. Українці вже мають вийти цього дня на роботу.

Читайте також:  Уряд ухвалив важливе рішення щодо допомоги ВПО у 2023 році

Востаннє воєнний стан і, відповідно, мобілізацію в Україні продовжили ще на 90 діб до 20 травня 2023 року.

Варто зазначити, що 8 березня теж не був вихідним днем ​​через оголошений воєнний стан. Мало того, українцям провели опитування, чи хочуть вони відзначати й далі 8 березня, чи це має бути вихідний день або ж від нього, як від радянського свята варто відмовитися.

До речі, у багатьох країнах це свято пов’язане із боротьбою за права жінок. Оскільки більшість тих, хто проголосував за те, щоб це свято не скасовували, його народні депутати пропонують перейменувати з Міжнародного жіночого дня на День боротьби за права жінок.

В опитуванні взяли участь понад 2 млн українців та понад 60% за те, щоб свято залишилося. Був варіант його скасувати, а 25 лютого відзначати День української жінки в день народження української письменниці Лесі Українки.

 

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: