facebook

Велика кількість пневмоній та застуд влітку: лікар-імунолог ЦМКЛ назвала причини

В літній період багато людей хворіє на пневмонії та різні простудні захворювання.

Лікар-імунолог Івано-Франківської центральної міської клінічної лікарні Марта Лотоцька називає декілька причин цього:
1. Контрастні температури.
«Влітку часто виникають ситуації, коли люди перебувають у приміщеннях з кондиціонерами, де температура значно нижча за температуру зовнішнього середовища. Різкий перехід від спеки до холоду і навпаки створює стрес для організму, що послаблює імунну систему. В такому стані організм стає більш вразливим до інфекцій», – говорить лікар.
2. Вплив кондиціонерів.
«Кондиціонери не тільки знижують температуру повітря, але й висушують його. Це призводить до висушення слизових оболонок дихальних шляхів, знижуючи їх захисні функції. Внаслідок цього віруси та бактерії легше проникають в організм», – пояснює Марта Лотоцька.
3. Переохолодження.
«Часте використання холодних напоїв, купання в холодній воді та перебування у мокрому одязі після водних процедур можуть призвести до переохолодження. Це теж створює сприятливі умови для розвитку простудних захворювань і пневмоній», – каже імунолог.
4. Зміни у розпорядку дня і харчуванні.
«Влітку багато людей змінюють свій розпорядок дня та раціон харчування, часто переїжджають на відпочинок в інші кліматичні зони. Ці зміни можуть негативно впливати на імунну систему, особливо якщо люди не дотримуються здорового режиму сну та харчування», – говорить Марта Лотоцька.
5. Вірусні інфекції.
«Літні віруси, такі як ентеровіруси, також можуть викликати респіраторні симптоми. Влітку люди більше контактують між собою під час відпочинку, фестивалів та інших масових заходів, що підвищує ризик передачі вірусів», – пояснює лікар.
6. Ослаблений імунітет після весни.
«Після весни, коли імунна система могла бути ослаблена через зимовий авітаміноз та весняні застуди, літня спека додатково знижує захисні сили організму, що підвищує ймовірність захворіти», – каже імунолог.
Лікар радить зараз добре харчуватись, внести в літній раціон максимальну кількість овочів та фруктів, а також:
«Якщо є можливість, поїхати на море. Оскільки морське повітря дуже корисне для імунної системи. Коли не дуже жарко, варто багато гуляти, щоб насичувати організм вітаміном D. Слід також старатись уникати стресів і збільшити кількість позитивних емоцій. Будьте здорові!».
Лікар-імунолог Марта Лотоцька приймає у консультативній поліклініці ЦМКЛ.
Для запису телефонуйте у наш контакт-центр:
+380951031030
+380670999111

The post Велика кількість пневмоній та застуд влітку: лікар-імунолог ЦМКЛ назвала причини appeared first on Місто.

Читайте також:  На Тисмениччині під колеса вантажівки потрапила дитина (ФОТОФАКТ)
Пише - джерело.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: