facebook

Вчені винайшли легкий спосіб, завдяки якому можна уникнути зараження коронавірусом

Спосіб застосування простий – нанести спрей на слизову оболонку.

Пише - джерело.

У Гельсінкі, столиці Фінляндії, вчені заявляють про розробку спрея, який не дає коронавірусу проникнути до організму.

Про це повідомляє видання Yle, посилаючись на результати дослідження науковців.

Зазначається, у фінській лабораторії виявили молекулу, яка блокує спайк-білки SARS-CoV-2 та захищає людину від зараження вірусом протягом кількох годин. Для цього достатньо нанести речовину, що містить молекулу, на слизову оболонку носа.

За словами вірусологині Анни М’якеля, молекула TriSb92 стискає або зв’язує схоже на тризубець вістря білка й не дає йому пробратися до клітин. Тому вірус, що потрапив на слизові, не викликає захворювання. Вона пояснює, що віруси проникають до клітин людини за допомогою розташованих на їхній поверхні шипоподібних спайк-білків. Однак у коронавірусів – як у різних варіантів SARS-CoV-2, так і у вірусу SARS – у цих білках є слабке місце – це молекула TriSb92.

Читайте також:  Марцінків випробував свої антитіла в палаті з “ковідними” хворими (ВІДЕО)

Водночас науковиця наголошує, що розробка спрея не скасовує потреби вакцинації, оскільки він може допомогти уникнути обмежень щодо соціальної взаємодії.

Поки що незрозуміло, коли спрей може з’явитися в аптеках. Це залежатиме від того, визнають його лікарським засобом чи ні. А поки що вчені з’ясовують, чи може молекула TriSb92 допомогти при постконтактній профілактиці коронавірусу.

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓

Читайте також:


Зaлишити кометар: