facebook

Вчені розповіли, коли закінчиться пандемія коронавірусу

Людство може завершити пандемію виходячи з колективного сприйняття загрози.

Пише - джерело.

Світ з нетерпінням чекає, коли закінчиться пандемія коронавірусу. Однак експерти кажуть, що вірус нікуди не зникне. Єдине – він стане звичним сезонним захворюванням.

Тобто, пандемія перейде в ендемію, пише INVERSE.

З часом COVID-19 не зникне, а перейде з пандемічного в ендемічне захворювання. Іншими словами, коронавірус стане таким же звичним сезонним явищем як застуда або грип.

За яких умов завершиться пандемія, що буде з карантинними обмеженнями, а також про майбутнє ревакцинації – розповіло видання INVERSE.

Чи відрізнятиметься ендемія від пандемії
Як відомо, 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила COVID-19 пандемією через спалах інфекції у всіх країнах і стрімке збільшення числа летальних випадків.

Пандемія та ендемія в історії
У світі сталося кілька пандемій, які з часом перейшли в ендемії. Одна з них-це H1N1 або свинячий грип.

“Колись ця хвороба вважалася пандемією, а тепер продовжує існувати, але у вигляді локальних спалахів захворювання, вже не переростають в глобальне явище”, – заявила вірусолог з Піттсбурзького університету Зандреа Емброуз.

Ендемічна стадія COVID – 19 вже помічена у Великобританії.

При великій кількості інфікованих, посилення карантину там не планується. Однак маски і вакцинація – обов’язкові умови для життя.

Читайте також:  Новий штам коронавірусу отримав назву “Омікрон”: він ще більш заразний та небезпечний

Що зміниться при ендемії
Учена припускає, що з’являться “сезони ковіда”, які будуть нагадувати сезони грипу.

“Зими, ймовірно, стануть гіршими. Нас будуть закликати прищепитися, як при грипі. Я вважаю, що маски в громадських місцях залишаться буденною справою, особливо в зимові місяці”, – зазначила вірусолог.

Але при цьому ковід може бути дуже серйозною загрозою в певних куточках планети. За словами дослідника, це обумовлено різким розривом в рівнях інфікування певних країн.

Тим часом, в Тонга перший підтверджений випадок захворювання COVID-19 був зафіксований тільки в жовтні 2021 року, коли більшість інших країн пережили вже кілька хвиль пандемії.

Також під час ендемії найбільшу небезпеку представлятимуть люди, які не перехворіли COVID-19, а також нещеплені. Так як вони уповільнюють процес формування колективного імунітету і заважають нормальному життю з коронавірусом.

Що буде найстрашнішим для людства навіть під час ендемії
У майбутньому може виникнути ще один вірус пандемічного рівня в результаті контактування людини і тварини. Адже COVID-19 – це лише один із прикладів хвороб, якими люди заразилися від тварин, що класифікуються як зоонози.

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓

Читайте також:


Зaлишити кометар: