Вчені пояснили, чому під час COVID-19 виникають тяжкі ускладнення і чи можна їм запобігти

Вчені з’ясували, як коронавірус впливає на тканини мозку та руйнує його. Виявляється, вірус атакує судини його клітин, вбиває їх, тим самим перешкоджаючи вільному перебігу кисню в голові, але, як запевняють фахівці, руйнівному процесу можна перешкодити.

Як сказано в дослідженні, опублікованому в журналі Nature Neuroscience групою вчених із Німеччини, Іспанії та Франції, коронавірусна хвороба у майже 84 відсотків хворих призводить до неврологічних проблем. Багато хто відзначає втрату смаку, нюху, частина тих, хто перехворів, скаржаться на скаламучену свідомість.

Ба більше, фахівці з’ясували, що COVID-19 спричиняє інсульти, невротичні напади і навіть психічні розлади. Головна причина – атака клітин мозку.

“Раніше вважалося, що вірус руйнує нервові клітини, але це виявилося не так. Тепер знайдено докази його “мозкової атаки””, – зазначено у дослідженні.

Під час вивчення впливу SARS-CoV-2 на мозок було проведено магнітно-резонансну томографію голів 40 померлих пацієнтів, 17 з яких померли від COVID-19. Дослідження показало, що у хворих на коронавірус були пошкоджені капіляри мозку.

Читайте також:  Виявили сальмонелу: на Прикарпатті вилучать польське куряче філе

У них були виявлені ниткоподібні структури від 0,5 до одного мікрометра. Усе вказувало на те, що утворення цих структур є наслідком відмирання ендотеліальних клітин (одношаровий пласт клітин, що вистеляють внутрішню поверхню кровоносних судин)”, – розповіли науковці.

З’ясовуючи, чому так відбувається, вчені дійшли висновку, що коронавірус видаляє з ендотеліальних клітин білок NEMO, який є життєво необхідним для виживання. Тим самим він активує сигнальні шляхи, які в результаті призводять до імунної відповіді організму та запалення.

“Це все призводить до мікрокровотеч у ділянках мозку, де крові не повинно бути. В іншому випадку виникає гіпоперфузія деяких ділянок мозку – зменшення їхнього кровопостачання, – що може призвести до смерті”, –сказано в дослідженні.

У той же час вчені зазначили, що процес можна взяти під контроль. Досягнути бажаного ефекту їм дозволив вплив на фермент, що бере участь у процесі клітинної смерті. Його кількісне зниження запобігло формуванню ниткоподібних структур.

Далі вчені планують продовжити дослідження.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: