facebook

В Україні злетять тарифи на газ: скільки доведеться платити і чому “знижок” не буде

Газопостачальні компанії в Україні оприлюднили базові річні і місячні тарифи на газ в червні – останні будуть коливатися в межах 13 грн за кубометр.

Пише - джерело.

Разом з тим, за словами глави департаменту житлово-комунальної інфраструктури Громадської ради при КМДА Олега Попенко, собівартість блакитного палива не може перевищувати 11 гривень за куб, пише “Обозреватель”.

“Навіть якщо ми посилаємося на тарифи Амстердам+ – українські ціни все одно дуже високі. Європейська ціна з доставкою газу до кордону України близько 11 грн за кубометр. Вартість розподілу – 2 грн. Максимальна ціна газу з розподілом має бути 13 грн за кубометр. У нас же виходить 15 грн. Ціна не може бути такої фізично”, – зазначив він.

Читайте також:  Франківська вчителька стала фіналісткою премії Global Teacher Prize Ukraine

Зазвичай влітку ціни на газ найнижчі, але в цьому році буде інакше, адже на даний момент попит перевищує пропозицію, тому ніяких знижок чекати не доводиться.

“Я сподівався, що влітку вони придумають якісь знижки. Є робочі схеми, у нас є газ українського видобутку собівартістю по 2,6 грн за кубометр. Можна встановити фіксовану ціну, як це зробила, наприклад, Болгарія, на період пандемії. Але цього немає”, – констатував Попенко.

Читайте також:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Популярні дописи:


Мітки: ,