Ціни впадуть, якщо українці припинять скуповувати овоч.
Всупереч запевненням аграріїв, вартість картоплі в Україні у вересні не почала знижуватися. Більше того, у період з 20 по 26 вересня ціна кілограма овоча на оптових ринках країни підскочила з 8,5 грн./кг до 12,5 грн./кг. Саме стільки просять за картоплю торговці київського ринку «Столичний» і львівського «Шувар» сьогодні.
Аналітики, тим часом, від своїх слів не відмовляється. Запевняють, що дефіцит картоплі Україні не загрожує. За найскромнішими оцінками щороку в нашій країні збирають близько 16 млн. тонн картоплі. А все внутрішнє споживання, включаючи тварин і матеріал для посіву, не перевищує 4,5 млн тонн.
Однак паніка, викликана високими цінами на картоплю в період сезону формування зимових запасів українськими родинами, а також численними повідомленнями ЗМІ, погіршила ситуацію. Нині заробити на українській паніці хочуть навіть експортери, які уважно відстежують ситуацію.
Об’єктивні проблеми з урожаєм, кажуть експерти, є в домогосподарствах, які побоялися висаджувати картоплю в квітні і зайнялися цим тільки в травні. У результаті посухи такі посадки дали поганий урожай. Але навіть в межах одного села можна зустріти приватні господарства з хорошим і слабким урожаєм. Що свідчить про відсутність системної проблеми.
До того ж, великі агрокомпанії з подібними труднощами не зіткнулися — зібрали близько 37-40 тонн з гектара.
Все це означає, що об’єктивних економічних передумов для зростання цін на картоплю в Україні немає. Більш того, як тільки українці припинять купувати овоч мішками за завищеною ціною, його вартість почне різко знижуватися. Щоб запустити цей процес вистачило б навіть тижня «споживчого мораторію», кажуть експерти.
І додають, купувати зараз картоплю дрібнооптовими партіями — не найкраща інвестиція.
До слова. Україна в серпні імпортувала рекордний обсяг картоплі.
Популярні дописи:
Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓