В розпал найспекотнішого мексиканського літа в Гвадалахарі випав сніг

Подібне явище зафіксовано вперше.

В ніч з 29 на 30 червня в мексиканському місті Гвадалахара випало близько 1,5 метрів граду. Аномальні опади вкрили більшу частину автомобільних доріг і вулиць, заблокувавши рух транспорту.

Влада міста зізнається, що подібне явище зафіксовано вперше і вони не були готові до такого катаклізму.

Цікаво, що сніговий шторм почався в розпал найспекотнішого мексиканського літа, коли температура в тіні в середньому досягає 31 °C.

На щастя, ніхто з місцевих жителів не постраждав. Влада Гвадалахари повідомила, що за медичною допомогою звернулися лише дві людини з гіпотермією — з температурою тіла нижче 35 °C.

Аномальні події наштовхнули багатьох на думку, що сніговий шторм може бути пов’язаний з глобальним потеплінням. Щоб розібратися з незвичайним явищем, вирішили звернутися до вчених. Кліматолог Амуля Чевутури з Університету Редінга у Великобританії прокоментувала ситуацію:

Не секрет, що збільшення кількості вологи в повітрі може привести до інтенсивних і неконтрольованих опадів. Ми не знаємо, чи пов’язаний шторм в Мексиці з глобальним потеплінням.

Читайте також:  Накриє весь світ: на Землю насуваються найсильніші урагани – прогноз вчених

Кліматолог пояснила, що останні великі дослідження, присвячені вивченню взаємозв’язку глобального потепління та опадів у вигляді граду, не розглядали цю проблему в широкому сенсі.

Наприклад, вчені аналізували не загальну масу граду, а розміри окремих градин, оскільки великі частинки можуть не тільки пошкодити будинки та транспорт, але і вбити людей і худобу.

Але навіть ці дослідження кажуть про те, що глобальне потепління дійсно впливає на розмір градин. З цього можна зробити висновок, що і маса граду теж збільшиться через підвищення температури.

Річ у тім, що, коли атмосфера планети нагрівається, вона може утримувати більше вологи, а значить, і опади у вигляді дощу, снігу або граду стануть рясніше.

Розбираючи мексиканський град, вчені поки не поспішають з висновками. На деяких знімках видно, що паводкові води сприяли злипанню частинок граду, утворюючи великі шматки. Фотографії відкритих ділянок, де знаходилося менше часток граду, показують, що градини дійсно були мініатюрнішими.

Кліматологи продовжать розбиратися в цьому питанні.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: