facebook

В Польщі стали більше платити українцям: скільки можна заробити і які вакансії найпопулярніші

Експерти назвали топ-10 вакансій для українців у Польщі.

Пише - джерело.

Станом на початку травня цього року середня заробітна плата українців, які працюють на сезонній роботі в Польщі, зросла на 10% в порівнянні з 2022-м.

Про це повідомляє аналітичний центр міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal.

Це пов’язано з підняттям мінімальної заробітної плати у Польщі. Зараз мінімалка у Польщі — 3410 злотих за місяць, що в еквіваленті 30200 грн. У минулому році вона становила 3100 злотих (27460 грн.) З урахуванням податків, мінімальна зарплата становить 23474 грн.

“Польща піднімає рівень мінімальної зарплати двічі на рік, тому у липні цього року ставки збільшаться ще. Попри значний потік людей з України, в Польщі кількість вакансій більша, ніж попит на них. Найпопулярнішою залишається робота в готельно-ресторанній сфері та на збиранні врожаю”, – зазначили у компанії.

Топ-10 вакансій для українців у Польщі за версією Gremi Personal (місячна зарплата вказана при умові шестиденного робочого тижня):

Кухар – 44000 грн;
Збірання ягід, фруктів, овочів – 40000 грн;
Помічник кухаря – 35000 грн;
Кур’єр-водій – 35000 грн;
Мийниця посуду – 33000 грн;
Офіціант – 31000 грн + чайові;
Помічник пекаря – 31000 грн;
Різнороб – 31000 грн;
Покоївка/прибиральниця – 30000 грн;
Доглядальник за пенсіонером – 28000.
Також польські компаніх запрошують українців і на постійні роботи, не пов’язані із сезонністю. За інформацією Gremi Personal, найбільше вакансій є у сфері харчової промисловості та логістиці.

Читайте також:  “Долар шокував українців різким стрибком, заощадження можуть пропасти у багатьох”: що відбувається в обмінниках України?

За найпростішу роботу, яка не передбачає знання польської та особливих навичок пропонують від 30000 тис. грн.

“Сезонна робота має свої особливості. Наприклад, на збиранні врожаю зарплата залежить від кількості врожаю, який вдалося зібрати за робочий день. Інші роботи, які ми відібрали до сезонного ТОПу, оплачуються погодинно й робітники самі можуть обирати, скільки хочуть працювати. З урахуванням сплачених податків, мінімум 17 злотих на годину, що в еквіваленті 150 грн”, — пояснює Анна Джоболда, директорка департаменту рекрутації Gremi Personal.

В агенції з працевлаштування зауважили, що якщо навесні минулого року у Польщі майже не було вільних вакансій для українці, то цьогоріч наші громадяни вже можуть обирати серед великої кількості пропозицій.

Наразі в Польщі проживає близько 2 млн. українців, з них 1,5 млн отримали статус тимчасового захисту. Офіційно працевлаштовано 739 тис. українців.

Раніше повідомлялося, що цього року додому на Великдень із Польщі в’їхало майже пів мільйона українців.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: