facebook

Українцям розповіли, скільки коштуватиме бензин після введення акцизу

Після введення в Україні акцизу на пальне вартість бензину та ДП на АЗС підвищиться на 3-4 гривні за літр або приблизно на 4 гривні за літр. Про це в інтерв’ю телеканалу “Еспресо TV” розповів директор мережі АЗС Prime Дмитро Леушкін.

Пише - джерело.


В Україні планують восени 2022 року знову запровадити акциз на автомобільне паливо, який скасували у березні поточного року, щоб стабілізувати ціни та наповнити ринок під час війни. Народні депутати Верховної Ради вже у першому читанні затвердили законопроект, що пропонує введення акцизу на автогаз у розмірі 52 євро за 1000 літрів, а на бензин та дизельне паливо – 100 євро за 1000 літрів.

Читайте також:  Стало відомо, чим керувався суд у скасуванні націоналізації Приватбанку

Очікується, що акциз на пальне може діяти вже з 1 жовтня 2022 року. Лєушкін вважає, що в результаті оптові ціни на пальне одразу збільшаться приблизно на 4 грн за літр.

Що ж до роздрібних цін, то вони подорожчають приблизно через 1-2 тижні, оскільки у мереж АЗС деякий час ще буде дешевше паливо, закуплене раніше. Роздрібні ціни можуть збільшитись пропорційно оптовим – приблизно на 4 гривні за літр, або навіть менше – на 2-3 гривні за літр.

Леушкін також вважає, що за деякий час в Україні з 7% до 20% підвищать ПДВ на паливо. Тобто, воно буде таким, як і до війни.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: