Українці повинні платити абонплату на газ за котли і плити: названо способи економити

Українці з 1 січня 2021 роки вносять абонплату зокрема і за підключене газове обладнання: 39 м3/год – якщо є газова плита; 126 м3/рік – якщо є газова плита і водонагрівач; 314 м3/рік – для житла з газовим опаленням. Є кілька способів, заощадити на платежах.

Про це повідомляє профільне видання Кosatka.media. Якщо з газовою плитою сума виходить копійчана – 83,77 грн/рік (беремо максимальний тариф 2,148 грн/м3 з ПДВ), то плата за лише можливість увімкнути непотрібний котел багатьом здається не такою вже й малою – 674,47 грн/рік.

Тарифи, за якими річна плата за розподіл складає 600 та більше гривень, мають 23 з 41 українських облгазів; у інших вона нижча – аж до 120,5 грн/рік у “Київгазу”. Є кілька способів економити.

Варіант 1: “Відрізати газ повністю”
Якщо клієнт не планує використовувати газ взагалі, потрібно написати заяву до вашого оператора ГРМ (облгазу) про розірвання договору на розподіл. Упродовж трьох діб після написання заяви працівники компанії відключать домогосподарство від газорозподільної мережі. Після цього плату за розподіл газу нараховувати не будуть. Важливо: якщо клієнт припинив споживати газ, але не сповістив про це оператора ГРМ, не розірвав договір – плата за розподіл газу нараховуватиметься, відповідно до встановленого тарифу.

Якщо клієнт самовільно відключив будинок від газових мереж, плата за розподіл газу все одно нараховуватиметься, доки клієнт не розірве договір про розподіл газу. Вартість такого відключення може коливатися від 500 до 2000 грн (залежить від регіону), якщо його робити “на крані” на вулиці. Якщо відключати “в землі” поза територією домоволодіння, то ціна складатиме від 1500 до 5000 грн.

Читайте також:  "Нафтогаз" підвищив ціну на газ для населення: яка нині вартість

Варіант 2: “Відрізати лише котел”
Якщо клієнт хоче від’єднати лише котел, залишивши газову плиту, йому слід написати заяву про це. Це потребує внесення змін до проєктної документації. Фахівці газорозподільної компанії відріжуть частину мереж, які відповідають за роботу котла, а плиту залишать приєднаною. Мовою документів така операція називається реконструкцією. Зауважимо, що “обійтися малою кров’ю” і не відключати котел, а лише опломбувати кран на ньому не можна (хоч яким би це не здавалося логічним).

“Є дуже багато випадків, коли люди самовільно зривають пломбу і користуються приладами. Тому пломбування не припиняє нарахування плати за розподіл, оскільки обладнання все одно залишається фізично підключеним до мережі”, – пояснили у пресслужбі РГК.

Водночас представники приватних компаній, які виконують газові роботи, зазначають, що вимога “відрізати, а не пломбувати” не є строгою і залежить від філії конкретного облгазу. Орієнтовна вартість робіт – 1-2 тис. грн у разі відрізання котла, та від 300 до 1000 грн – якщо його опломбують. Клієнт після цього сплачуватиме за спожитий газ відповідно до показників лічильника. Якщо показник лічильника більш ніж 39 куб. м на рік, розрахунок за транспортування газу здійснюватиметься відповідно до показників лічильника, якщо менше – як для споживачів із нульовим споживанням (39 м3/рік, якщо залишиться газова плита, 126 м3/рік – якщо залишиться плита + колонка).

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: