facebook

Українські банки змінили ставки за депозитами: чи можна заробити на вкладі

Українські банки змінили у липні ставки за депозитами. Вони стали вищими. Причому депозитні ставки зросли не лише порівняно з червнем, а й порівняно із початком 2022 року. Проте заробити на депозитних вкладах українцям все одно не вдасться.

Пише - джерело.


Чому депозитні вклади у гривні – не найкращий спосіб заробітку, можна зробити висновок зі статистики, опублікованої Нацбанком України.

Отже, ставки за гривневими депозитами для домашніх господарств у липні зросли порівняно з червневими на 1,5%. А якщо порівнювати їх із травневими, то вони стали вищими на 2,4%. Однак саме після травня і почалося їхнє зростання. А до цього вони падали і у травні досягли історичного “дна”. Після двомісячного підвищення, у червні та липні, середня ставка за депозитами зросла до 8,1% річних.

Читайте також:  В Україні пенсію отримує більше людей, ніж працює - Мінсоцполітики

Це було би прийнятно і принесло заробіток вкладникам, якби інфляція в країні була близько 5%. Тоді вкладники залишалися б у виграші. Проте, за підсумками 2022 року прогнозують інфляцію на рівні 31%. Це майже вчетверо вище, ніж прибуток від депозитів, який обіцяють банки.

Отже сьогодні зберігання грошей на гривневих депозитах лише може трохи пом’якшити удар від інфляції, проте не компенсувати його.

Інша справа – валютний депозит. Там ставка для населення хоч і залишається невисокою (лише 0,9%), але все ж таки обіцяє хоч якусь вигоду. Звісно, у себе на батьківщині, у США, долар також девальвує. Однак у нас він лише зміцнює свої позиції щодо гривні. А отже, зберігати в Україні гроші на доларовому депозиті – не така вже й безнадійна справа.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: