facebook

У центрі Франківська виявили скажену лисицю, на кількох вулицях введений карантин

7 жовтня до Івано-Франківської міської державної лікарні ветеринарної медицини поступило повідомлення про те, що у ніч з 6 на 7 жовтня в особисте господарство, яке розташоване по вулиці Чорновола, забігла лисиця.

Пише - джерело.

Собака, яка утримуються в господарстві, нанесла покус лисиці. Про даний випадок, власник тварини, повідомив у відділення поліції та комунальну службу КП «Полігон». Лисицю зловили та усипили. Труп лисиці відправили на дослідження на сказ. Собаку, яка мала мала контакт з лисицею, розпочали курс вимушеної антарабічної вакцинації проти хвороби. На території господарства проведена дезінфекція.

За результатами лабораторного дослідження встановлено сказ лисиці, інформує “Галку” офіційна сторінка мерії.

З метою координації дій з ліквідації захворювання 9 жовтня 2020 року проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісій при Івано-Франківській міській раді, рішенням якої затверджено план заходів по локалізації та ліквідації захворювання сказу лисиці та визначено територію вулиць міста Івано-Франківська, а саме: вул. Чорновола № 30-124; вул. Республіканська, вул. Матейка до вул. Курінного Чорноти; вул. Озаркевича; вул. Желехівського; вул. Шевченка № 32-104 неблагополучною територією та накладено карантинні обмеження, а решта території міста Івано-Франківська – загрозливою зоною.

Читайте також:  У війні на сході загинув 22-річний прикапатець: тіло бійця привезли додому

В неблагополучному пункті та загрозливій зоні вживаються всі необхідні заходи з локалізації захворювання відповідно до діючої Інструкції.

Спеціалістами державної служби ветеринарної медицини проводяться обходи, з метою проведення вакцинації проти сказу всіх собак та котів.

Нагадаємо, масове отруєння собак фіксують у Франківську: поліція відкрила провадження, активісти дають гроші за зловмисника, а мер вважає це провокацією.

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ВЛАСНИКІВ ДОМАШНІХ ТВАРИН!

Для запобігання виникнення сказу потрібно постійно (щороку) проводити щеплення домашніх улюбленців проти сказу, а якщо з’явилися клінічні ознаки захворювання, інформувати державну службу ветеринарної медицини та/або доправити тварину для огляду ветеринарним спеціалістом в державну лікарню ветеринарної медицини.

У випадку виявлення контакту домашніх тварин з тваринами дикої фауни та/або з невідомими тваринами повідомляти спеціалістів ветеринарної медицини для проведення відповідних заходів, з метою попередження зараження та загибелі домашньої тварини.

Довідково:

З початку 2020 року в області зареєстровано 13 неблагополучних пунктів по сказу тварин.

Читайте також:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Популярні дописи: