facebook

У “Прикарпаттяобленерго” пояснили, за яким принципом вимикають і вмикають світло

На Івано-Франківщині чітких графіків вимкнення електроенергії немає. Світло відключатимуть не більше, ніж на чотири години. Однак є винятки — коли погодинні вимкнення збігатимуться з аварійними. Про це на брифінгу повідомив технічний директор “Прикарпаттяобленерго” Олег Сеник.

Пише - джерело.

Поки працюємо так: на чотири години вимкнули — на чотири увімкнули
Зі слів Олега Сеника, попередні погодинні графіки відключення електроенергії розробляли у мирний час. Наразі вони не дадуть можливості стабілізувати енергосистему.

“На який час вмикаємо — зараз міняється протягом доби. Ми зранку вмикали на дві години. Зараз від “Укренерго” прийшла команда, що навантаження природно впаде вдень, а ввечері – знову виросте. Зараз ми можемо частину споживачів під’єднати до електроенергії. Тобто проміжки, на які ми включаємо споживачів, зараз збільшимо. І буде: на чотири години вимкнули — на чотири увімкнули. І до наступних команд диспетчера працюватимемо в такому режимі”, — пояснює Олег Сеник.

Чому в мене постійно немає світла, а в сусіда є

Технічний директор “Прикарпаттяобленерго” каже: наразі не вимикатимуть світло у тих споживачів, які розташовані на одній лінії з об’єктами критичної інфраструктури.

“Ми вимикаємо не конкретного споживача, а лінію. В нас це називається приєднання. Вимикаємо лінію 10 кВ, на якій є кілька або декілька десятків трансформаторних підстанцій, від яких живляться різні споживачі. Якщо на одному цьому приєднанні, на одній лінії 10 кВ, є, наприклад, лікарня, то ми її не можемо вимикати, поки триває такий режим, щоб не відключати критичну інфраструктуру. Через це у людей, які живляться від цього ж приєднання, є світло”, — розповідає Олег Сеник.

Читайте також:  В Івано-Франківську відбудеться свято хліба

Чому увечері вимикають світло
Зі слів технічного директора “Прикарпаттяобленерго”, вимкнення світла залежать і від часу доби.

“Графік навантаження має виражений нічний спад, і тому вночі — менші обмеження. Вночі ми більше вмикаємо світло. Вранці й увечері навантаження на енергосистему велике, тож у цей час й обмеження сильніші”, — додає Сеник.

Енергетик закликав прикарпатців готуватися до суворої економії електроенергії. Особливо це стосується тих людей, у яких електрику не відмикають.

“Команди на обмеження формуються залежно від поточного споживання. Якщо область споживає більше, то й завдання щодо обмеження електроенергії будуть більшими, і навпаки”, — каже Олег Сеник.

Що відомо
15 листопада в Івано-Франківську вийшла з ладу підстанція, що живить електроенергією майже половину області. Вся південно-східна частина області була знеструмлена.

О 20:20 голова Івано-Франківської обласної військової адміністрації повідомила, що в Івано-Франківську на 90% відновили електропостачання. Також енергетикам вдалося поновити електрику у Тлумацькій, Городенківській, Надвірнянській, Коломийській, Яремчанській та Снятинській службах експлуатації електроенергії.

О 21:50 в Івано-Франківській області енергетики повністю відновили електропостачання.

16 листопада на Івано-Франківщині почали застосовувати графіки аварійних вимкнень електроенергії для споживачів першої, другої, третьої та четвертої черг.

17 листопада у “Прикарпаттяобленерго” повідомили, що у вечірні години пікового навантаження на Івано-Франківщині вимикатимуть електроенергію без дотримання графіків і періодів вимкнень та на непрогнозований час.

Читайте також:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Популярні дописи: