У Франківську зоозахисники протестували проти утримання курей у батарейних клітках

Акція є частиною інформаційної кампанії щодо теми cage free, яку веде організація в Україні.

Її мета — ознайомлення суспільства з проблемами утримання курей у клітках батарейного типу. Саме з подібних ферм отримується переважна більшість яєць, що потрапляють на полиці магазинів, йдеться у повідомленні ГО “Відкриті Клітки” Україна.

Жорстокість подібного утримання птахів прослідковується в тому що:

  • інтенсивна експлуатація призводить до скорочення життя тварин в декілька разів. Вони втрачають продуктивність у віці 1.5 року, після чого їх вбивають;
  • через недостатню кількість простору та відсутність умов для задоволення природних потреб, птахи страждають на нудьгу та стрес. Це призводить до розладів поведінки. Серед яких завдання шкоди собі та іншим, а також акти канібалізму;
  • здоров’я курей опиняється під загрозою в умовах батарейних кліток. Через невідповідну гігієну місця утримання може виникнути бактеріальний артрит. А через те, що курка малорухлива й постійно змушена нести яйця, у неї починається дефіцит кальцію, який призводить до остеопорозу.
Читайте також:  У Івано-Франківську хлопець продавав комуністичні прапори (фотофакт)

“Відкриті Клітки” вже понад рік ведуть перемовини з міжнародним ритейлером “Ашан” в Україні. Він підтримує ініціативу переходу на яйця вільного вигулу в ряді європейських країн, зокрема в Польщі, Іспанії, Італії та Франції, але не в нашій країні. Зоозахисники закликають український офіс також зробити заяву про перехід на cage-free продукцію, оскільки це відповідає заявленим глобальним цінностям.

В загальному, тенденція до відмови від продукції, що була отримана з батарейних кліток, дуже низька. Це стосується як ритейлерів, так і пересічних українців. Однак, вже є заяви від міжнародної готельної групи Hilton та компанії Danone. Вони зобов’язуються відмовитися від яєць курей, що утримуються у клітках, до 2025 року.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: