facebook

У Франківську розповіли, як виявляють підроблені ліки

Україну заполонили фальшиві ліки. Під виглядом медпрепаратів в аптеках часто продають крейду з глиною чи соду з милом. І це в кращому випадку. Трапляється і таке, що в пігулках – справжня отрута. Хто і як контролює якість ліків? Та як уберегтися від підробки?

Етикетки, заготівлі, обладнання для розливу і тисячі флаконів. Справжній конвеєр з підробки медичного спирту “ділки” облаштували просто в одному з гаражів Івано-Франківська.

У Франківську спецпризначенці затримали чоловіків, які продавали в аптеки і лікарні неякісний спирт

“Група була затримана при спробі реалізації 200 ящиків, зокрема 5800 баночок. Ця продукція реалізовувалась в аптеках і лікарських установах як в Івано-Франківській області, так і в суміжних областях”, – говорить Андрій Гошовський, начальник управління стратегічних розслідувань ГУ НП в Івано-Франківській області.

А це вже Київ. Тут правоохоронці затримали злочинне угруповання, яке тривалий час підробляло ліки для онкохворих. Фальсифікату вилучили на мільйони.

Серед жертв фальсифікаторів опинилася й пані Оксана.

“Я брала таблетки від тиску, випила дві таблетки – і тиск не падав. Про що це говорить? В мене не є такий високий тиск. Інколи таке стається. Такі саме вже не брала, брала інші. Не можу сказати за якусь конкретну аптеку”, – розповідає Оксана Скрипник, жителька Івано-Франківська.

Фахівці стверджують – підробкою може виявитись кожен восьмий куплений медпрепарат.

“У випадку відсутності дії препаратів – найчастіше в моїй практиці це стосується антибіотиків і нестероїдних протизапальних препаратів”, – говорить Ольга Савчук, директор КНП “Центр первинної медичної і консультативно-діагностичної допомоги Івано-Франківської міської ради”.

Контроль якості медикаментів в Україні здійснює Державна служба з лікарських засобів та контролю за наркотиками. Згідно з новим законодавством, представники служби зобов’язані повідомляти про свій візит – за десять днів.

“Ви самі розумієте, що тільки немудрий суб’єкт не поховає те, що він вважає, що потрібно поховати. Що в нього там не так як потрібно. В тому-то і біда”, – говорить Надія Шпур, начальник Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками в Івано-Франківській області.

Українцям залишається самим вчитися розпізнавати підробки.

“В першу чергу треба звертати увагу на упаковку, маркування – чи чітко нанесене маркування, чи упаковка непошкоджена. Якщо це рідина, дивитися, чи немає осаду”, – говорить Надія Шпур.

Утім, експерти розповідають, часто візуально визначити фальсифікат навіть вони не в змозі. Іноді це можливо лише після лабораторних досліджень.

Читайте також:  У Франківську запустили новий маршрут до садово-городніх масивів

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: