У долинському кафе відмовилися офіційно влаштувати на роботу кухарку

Днями Долинський районний суд Івано-Франківської області притягнув до відповідальності власницю одного із долинських кафе, яка порушила  вимоги законодавства про працю України, зокрема фактично допустила працівника до роботи без оформлення трудового договору.

Як йдеться у судовому рішенні, Долинським центром зайнятості потерпілу  направлено до  підприємниці для працевлаштування на посаду кухаря. Однак, власниця  закладу, замість укладення трудового договору та належним чином оформлення документів, здійснила фактичний допуск працівника до роботи, пише Фіртка.

Потерпіла на таких умовах пропрацювала у кафе кухарем з 12 по 17 вересня 2019 року. Здійснивши інспекційне відвідування приміщення кафе працівники  управління Держпраці в Івано-Франківській області зафіксувало роботу неоформленого працівника та склали протокол про адміністративне правопорушення.

У судовому засіданні правопорушниця не заперечувала, що допустила до роботи  працівника без укладення трудового договору, вину у вчиненні правопорушення визнала.

Мотивуючи судове рішення, суд наголосив, що відповідно до ч. 3 ст. 24 КЗпП працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Читайте також:  Стоматолог-хірург ЦМКЛ розповів про небезпеки від ускладнень карієсу

Проаналізувавши здобуті в судовому засiданнi докази, суд прийшов до висновку що дії правопорушниці правильно квалiфiковано за ч.3 ст.41 КУпАП, оскiльки вона, будучи зареєстрованою як фізична особа-підприємець, допустила порушення вимог законодавства про працю України, зокрема фактично допустила працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту).

Санкція цієї частини передбачає покарання у виді  штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, фізичних осіб – підприємців, які використовують найману працю, від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Накладаючи стягнення на правопорушницю,  суд враховує характер i ступінь суспільної небезпеки вчиненого нею правопорушення та її особу, те, що вона адмiнiстративне правопорушення вчинила вперше, а тому наклав штраф у мінімальному розмірі в межах санкції ст. 41 ч.3 Кодексу України про адмiнiстративне правопорушення -8500,00 грн.

Крім  штрафу правопорушниця також зобов’язана сплатити судовий збір в розмірі 384,20 грн.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: