facebook

Тиждень блокування кордону Польщі з Україною: про що домовилися чиновники і коли зникнуть черги

До кінця тижня польські перевізники мають озвучити, на які компромісні рішення таки погоджуються. Поки що не вдалося досягнути консенсусу.

Пише - джерело.

На пункті пропуску Ягодин-Дорогуськ завершилася зустріч українських урядовців і їхніх польських колег. Вони шукали шляхи для розблокування українсько-польського кордону, три пункти перетину, на якому вже тиждень блокують польські перевізники. Вони вимагають відновити дОзволи для роботи в ЄС українським далекобійникам. А для польських водіїв фур – скасувати електронні черги та виділити окремі смуги для порожнього транспорту. За час страйку практично на всіх пунктах пропуску ускладнений рух і великі черги.

Детальніше йдеться в ТСН.

Три години тривала зустріч українських урядовців з польськими колегами та перевізниками. І на цю хвилину відомо, що на жаль, не вдалося досягнути консенсусу.

Українська сторона пропонувала кілька варіантів, аби розблокувати кордон. Зокрема, збільшити спроможну здатність під час перетину митних пунктів. Про це попередньо говорили з митниками та прикордонниками. А також пропонували, аби порожні автівки рухалися через пункт пропуску Угринів та через додаткову смугу в Ягодині.

Однак польські перевізники усе зводили до головної вимоги – це повернення дозволів для їхніх українських колег. Нагадаємо, від початку повномасштабної війни українськи фури перетинають кордон за спрощеною процедурою.

Читайте також:  Приїхала забрати викрадену дитину: в рф після 13-годинного допиту померла українка

“У польських перевізників, які якраз влаштували ці протести, не було реального бажання про щось домовлятися. Тому що коли ми прийшли і почали нашу розмову, польські перевізники одразу почали з вимог – не розповідаючи про ті проблеми, які вони хочуть вирішити”, – каже заступник Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Сергій Деркач.

За словами заступника міністра, аргументи, про те, що в Україні війна і блокування кордону шкодить економіці, абсолютно не переконали протестувальників. Вони спілкувалися на підвищених тонах. Хоча, як запевняє урядовець, одностайності у вирішенні питань немає і серед самих польських водіїв. Вони сперечалися між собою просто під час зустрічі.

Наразі ситуація на кордоні без змін. Черги – в обидва боки. На в’їзд до Польщі стоять близько чотирьох тисяч автівок в електронній черзі, яка майже не рухається. За останню добу кордон перетнуло лише 24 фури. Тоді як спроможна здатність пункту пропуску – 600 машин. Деякі з водіїв чекають уже тиждень. Ще гірша ситуація з польського боку. Там черга на в”їзд розтягнулася більш ніж на пів сотні кілометрів. В заторі – тисяча триста фур.

До кінця тижня польські перевізники мають озвучити, на які компромісні рішення таки погоджуються.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: