facebook

Цілування хреста замінити поклоном: ПЦУ прийняла обмеження у богослужіннях на час карантину

Священний Синод Православної церкви України затвердив “Практичні настанови для єпископату, духовенства і вірних у зв’язку з з пандемією коронавірусної хвороби (COVID-19)”.

Пише - джерело.

“Враховувати і виконувати законні приписи, розпорядження та карантинні обмеження, що впроваджуються державою, органами місцевого самоврядування та органами охорони здоров’я, не допускати як ігнорування реальної небезпеки, так і проявів паніки”, – йдеться у повідомленні ПЦУ.

Священний Синод радить, «сприймати викликані поширенням хвороби зміни і обмеження як аскетичний подвиг стриманості і самообмеження від спілкування (затвора), сутність яких збігається з цілями і практикою посту».

«Піклуючись про віруючих, у залежності від обмежень, які вводяться органами державної влади та місцевого самоврядування, зокрема на пересування і роботу громадського транспорту, обмежень щодо можливої кількості одночасного зібрання певної кількості осіб (на 17.03.2020 р. – не більше 10 осіб ) – припиняти проведення богослужінь у храмах або змінювати порядок так, щоб у них брало участь не більше ніж обмежене число осіб», – йдеться у настановах синоду.

Священникам рекомендовано «Божественні літургії проводити у присутності певної обмеженної кількості осіб, просячи мирян залишатися вдома, долучаючись до спільної молитви через відеотрансляції».

А також “сприяти тому, щоби в першу чергу найбільш уразлива перед загрозою хвороби частина суспільства, люди старшого і похилого віку, залишалися в час згубної пошесті вдома, у найбільш безпечних умовах, бо ми покладаємо всю надію на милосердя і допомогу Господню, але пам’ятаємо і застереження: “не спокушай Господа Бога твого”, – зазначено у посланні до священників.

Охочі сповідатися і причаститися можуть це зробити протягом цілого дня, при дотриманні умов приготування. Пастирям у кожному конкретному випадку проявляти належну розважливість.

“Остерегтися від гарячності у покладанні на свою віру, як це сталося з апостолом Петром, який спочатку пішов по водам, а потім став тонути (Мф. 14:23-32), обіцяв, що залишиться зі Спасителем, якщо навіть усі полишать Його, а потім тричі відрікся від Нього (Мф. 26:33-35,75)”, – зазначають у настановах.

Читайте також:  У Києві таксист із Пакистану вражає пасажирів своєю українською

“Як крайній захід дозволяється здійснювати причастя вірних Тіла і Крові Христових таким же чином, як це здійснюється священнослужителями під час Літургії Передосвячених Дарів, а саме: приготовані часточки Тіла, на які лжицею належить частина крові (як це робиться при приготуванні запасних Дарів) подавати з дискоса у руки (або лжицею не торкаючись вуст) причаснику. При цьому слід уважно роз’яснити обов’язок причасників ретельно вжити Дари. Для обтирання губ використовувати одноразові серветки, які потім спалити у чистому місці. Використовувати для запивки після прийняття Причастя одноразовий посуд або споживати лише антидор… Дозволити подавати Причастя запасними Дарами всім, хто звертається про це, у будь-який час, як це робиться стосовно хворих і у смертельній небезпеці”, – йдеться у документі.

Крім того, настанова передбачає посилення заходів протиепідемічної безпеки у храмах, з відмовою від цілування хреста та ікон, замінивши їх поклоном: “На час пандемії достатнім виявом шанування святинь (Хреста, ікон, святих мощей) є поклоніння/поклон перед ними, без цілування; зазначене також застосовується до особистих вітань та вияву пошани між членами Церкви, зокрема між священнослужителями і мирянами під час подання благословення. При поданні благословення Хрестом – достатньо здійснити осінення ним, без цілування”.

Також заборонили паломництва та переносити ікони з місць постійного зберігання.

Синод також рекомендував “таїнство Хрещення і чин поховання здійснювати з дотриманням загальних обмежень щодо кількості присутніх”, а також “за наявності можливості та погодних умов дозволяється здійснення богослужінь під відкритим небом, біля храмів, при дотриманні правил числа одночасно присутніх і соціальної дистанції».

Читайте також:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Популярні дописи: