facebook

Тарифи на комуналку в Україні: що буде з абонплатою на газ і чи варто очікувати на зліт цін на тепло

В Україні тарифи не підвищуватимуть протягом півроку після закінчення воєнного стану. Крім того, мораторій на заборону підвищувати ціни поширюється також на абонплату на газ.

Пише - джерело.


Про це повідомляє Центр протидії дезінформації при РНБО. Вони розвінчали головні фейки щодо тарифів в Україні. Так, в Україні поширюють неправдиву інформацію про те, що опалення восени подорожчає вдвічі.

При цьому президент Володимир Зеленський уже підписав закон, який запровадив мораторій на подорожчання комунальних послуг. “Законом запроваджено мораторій протягом дії військового стану в Україні та шість місяців після місяця, в якому військовий стан буде припинено або скасовано, та забороняється підвищення тарифів для населення”, – роз’яснюють у Центрі.

Крім заборони на підвищення тарифів за послуги на теплову енергію (її виробництво, транспортування та постачання) та послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води, мораторій діє також на послуги з розподілу природного газу.

Читайте також:  На Київщині на 17 000 грн оштрафували жінку, яка оголилась та сідала на обличчя незнайомки

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше суд передав до управління Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими злочинним шляхом (АРМА), 26 обласних та міських операторів газорозподільних систем. Усі ці підприємства належать компанії РМК Дмитра Фірташа.

Підприємства звинуватили у несплаті до держбюджету 1,48 млрд грн. Українці платять за доставку газу т.зв. “облгазам”. За сам газ гроші надходять до постачальника.

1,5 млрд грн, ймовірно, не були сплачені в період з 2017-го, тоді в тарифі не було коштів на сплату до бюджету за використання мереж. За версією ДБР, компанія Фірташа отримала облгази з порушенням процедур.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: