facebook

“Такого в Україні не чекав ніхто, долар приголомшить курсом валют вже скоро”: експерти сказали, чи буде біда в обмінниках

Курс долара в Україні у вихідні залишається стабільним, проте вже наступного тижня ситуація може змінитися. Зниження НБУ облікової ставки з 22 до 20% може стати приводом для того, щоб банки переписали курс американської валюти.

Пише - джерело.

Як інформує “biz.today,ua”, начальник департаменту казначейства Глобус Банку Тарас Лісовий зазначає, що коли зниження облікової ставки все-таки відбудеться, то після оприлюднення останніх даних щодо інфляції, слід очікувати нових “коридорів” на валютному ринку.

Згідно з прогнозами аналітика, наступного тижня, з 18 по 24 вересня, курс долара перебуватиме на рівні 37,80-38,80 гривні. Що стосується курсу євро, він залежатиме від Федеральної резервної системи США. Лісовий припустив, що вартість європейської валюти варіюватиметься в межах 40-41,5 гривні.

Вагомим фактором, що стабілізував попит та пропозицію на готівку влітку, стало рішення НБУ дозволити банкам продавати готівкову валюту населенню на суму до 50 тис. грн без вказівки причин чи обставин продажу, та збільшення ліміту на придбання населенням безготівкової валюти з наступним обов’язковим її розміщенням на депозитах.

Читайте також:  Українським студентам виплатять по 10 тисяч євро на навчання: вимоги та заява

Яким буде курс долара на наступному тижні: аналітик назвав головний фактор, що вплине на вартість валюти
Яким буде курс долара на наступному тижні: аналітик назвав головний фактор, що вплине на вартість валюти

У НБУ наголосили, що зниження облікової ставки до 20% не вплине негативно на валютний ринок. Здатність НБУ забезпечувати курсову стійкість дозволяє знижувати облікову ставку, при цьому зберігаючи достатню привабливість гривневих заощаджень. Регулятор вважає, що такий крок лише сприятиме відновленню української економіки.

У неділю, 17 вересня, середній курс долара в українських банках становить 37,70 грн/долар (купівля) та 38,40 грн/долар (продаж). Курс в обмінниках складає 38,15 грн у купівлі та 38,27 грн у продажу.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: