Субсидіантів перевірятимуть на достовірність вказаних даних при призначенні субсидій. Передбачено три види верифікацій

Верховна Рада готується прийняти закон про перевірку одержувачів субсидій.

У багатьох одержувачів субсидій викликають побоювання наміри уряду перевіряти інформацію, надану у заявах і деклараціях, і визначати, чи законно були нараховані субсидії. Люди бояться, що, якщо дані в деклараціях будуть визнані неправильними (адже помилки можуть бути допущені не навмисно), субсидії доведеться повернути.

Посилення перевірки правильності поданої інформації передбачено законопроєктом «Про верифікацію та моніторинг державних виплат», який нині розглядається в парламенті і прийнятий у першому читанні. Документ, дійсно, передбачає багатоступеневу звірку даних з різних реєстрів та баз даних з інформацією у деклараціях одержувачів субсидій.

Планується, що закон набере чинності відразу після його прийняття і публікації. Прийняти законопроєкт остаточно Рада планує на пленарному тижні 15-18 жовтня.

Документ передбачає три види верифікацій:

  • превентивну (під час подання документів);
  • поточну (під час здійснення виплат);
  • ретроспективну (після закінчення виплат).

Причому превентивна верифікація почнеться не відразу, а лише коли буде запущена інформаційно-аналітична платформа. А ось поточна і ретроспективна верифікація запрацюють практично відразу — через три місяці після того, як закон набере чинності, оскільки Кабміну ще доведеться ухвалити підзаконні акти. Зокрема, розробити «Порядок здійснення верифікації та моніторингу державних виплат».

У Мінсоцполітики заспокоюють: верифікація проводиться вже давно, і поки що нічого нового не відбуватиметься. Однак до заповнення декларації радять підходити відповідально. Зокрема, у Мінсоцполітики нагадують, що в декларацію слід включати не тільки офіційні доходи.

Читайте також:  На Одещині школяру на уроці відірвало вибухом палець (відео 18+)

Слід ретельно задекларувати види та суми доходів, інформація про яких відсутня в Державному реєстрі фізичних осіб — платників податків та Державному реєстрі соціального страхування. Це може бути дохід від здачі майна в оренду, доходи від реалізації власної продукції, майно, не декларовані доходи, отримані під час роботи за договором цивільно-правового характеру, або стипендії, які отримують студенти — члени сім’ї одержувача субсидії, інші надходження (в тому числі — зарубіжні перекази). Як показує практика — саме ці доходи найчастіше як раз і «забувають» вказати у декларації неуважні одержувачі», — зазначають у Мінсоцполітики.

Також у міністерстві нагадують, що отримувачі субсидій зобов’язані у місячний термін поінформувати орган, який призначав субсидію у разі, якщо:

  • змінився склад сім’ї або зареєстрованих у житловому приміщенні;
  • змінився набір житлово-комунальних послуг;
  • у сім’ї з’явився транспортний засіб з датою випуску до 5 років;
  • було придбано майно, товари або оплачено послуги на суму понад 50 тис. грн.

Якщо така інформація надійде не вчасно і її визнають підставою для припинення виплат — «зайві» суми також, можливо, доведеться повертати.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: