Студенти та відомі прикарпатці писали радіодиктант національної єдності (ФОТО)

В Україні відзначають День української писемности та мови. З цієї нагоди вже традиційно на Українському радіо лунає радіодиктант національної єдності.

Сьогодні, 8 листопада, студенти Прикарпатського національного університету, освітяни, відомі прикарпатці та усі, хто виявив бажання, долучились до написання диктанту.

Новацією 19-го Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності стало те, що учасники можуть майже одразу перевірити свою роботу та не відсилати її за адресою радіо.

“Прикарпатський університет приєднується вже вчетверте до цієі акції. Студентам важливо бачити, що мова – це стильно, гарно і те, що завжди на часі. Мова об’єднує. Цікаво, що з кожним роком приходить все більше студентів. Цьогоріч маємо нововведення – диктант оприлюднять через 15 хвилин. Але мета диктакту – не перевірити знання з мови, а об’єднати”, – зазначає письменниця Ольга Деркачова.

Серед відомих прикарпатців диктант писали депутат Івано-Франківської обласної ради Ігор Дебенко, історик  Іван Монолатій, літературний критик Євген Баран, директор Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти Богдан Томенчук, заслужена журналістка України Ольга Бабій, голова обласної організації Національної спілки письменників України Світлана Бреславська, декан факультету туризму ПНУ Володимир Великочий.

“Мова – найважливіший маркер об’єднання та ідентифікації і чим більше людей у таких заходах братимуть участь, тим більшою буде платформа для об’єднання”, – говорить декан факультету філології ПНУ Роман Голод.

У диктанті вже будуть враховані зміни у правописі.
Назва радіодиктанту “Від бересту – до “цифри”.

Читайте також:  1000 котів врятували від забою та продажу під виглядом шашликів зі свинини та баранини

Довідково:

Всеукраїнський радіодиктант національної єдності традиційно лунає на Українському радіо до Дня української писемності та мови, що відзначається 9 листопада. Минулого року радіодиктант національної єдності написали 32779 людей, з них без помилок – 313.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: