Поняття “страховий” стаж було введене Законом “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”. Новацією введення стало те, що наявність стажу прямо пов’язана зі сплатою страхових внесків на загальнообов’язкове пенсійне страхування. Деталі розповіли у Пенсійному фонді.
Так, відповідно до чинного законодавства, “страховий стаж – період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок”.
З набранням чинності вищезазначеного закону до страхового стажу почали зараховувати лише ті періоди, протягом яких сплачувалися страхові внески, і в розмірах пропорційно сплаченим внескам.
Мінімальний внесок становить 22% від мінімальної заробітної плати. “З 1 січня 2022 року це: 6500х0,22 = 1430 грн. У грудні мінімальна зарплата зросте до 6700, відповідно мінімальний страховий внесок становитиме 1474 грн”, – інформують у ПФУ.
Однак до 1 січня 2004 цей стаж називали трудовим. Основним документом, що його підтверджує, є трудова книжка.
Відтак, після 2004 року набути страховий стаж можна лише сплачуючи страхові внески. Якщо внесок не сплачено, то й стажу, відповідно, немає.
У Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування зберігаються всі дані про сплачені внески.
А перевірити факт сплати роботодавцем ЄСВ та зарахування цього періоду для страхового стажу можна на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України.
Популярні дописи:
Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓