facebook

Скасування депутатської недоторканності: як голосували прикарпатські обранці (СПИСОК)

Верховна Рада ухвалила Закон України «Про внесення змін до статті 80 Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України)».

Це рішення підтримали 373 народні депутати України, інформує Фіртка.

У депутатів зберігається індемнітет. Вони не будуть нести відповідальність за політичні рішення, за голосування чи будь-які політичні і публічні виступи. Мова про дозвіл на притягнення до кримінальної відповідальності.

Недоторканність буде скасована з 1 січня 2020 року.

Законопроект № 7203 був внесений ще під час роботи 8 скликання Верховної Ради.

Усі прикарпатські обранці підтримали рішення.

Мажоритарники:

Оксана Савчук «За»

Ігор Фріс «За»

Едуард Прощук «За»

Олександр Матусевич «За»

Зіновій Андрійович «За»

Андрій Іванчук «За»

Володимир Тимофійчук «За»

Списочники:

Олег Марусяк «За»

Роман Мулик «За»

Олена Вінтоняк «За»

Василь Мокан «За»


Історія питання:

  • Згідно з Конституцією, для того, щоб оголосити депутату підозру, затримати його чи заарештувати, правоохоронцям потрібна згода Верховної Ради.
  • Після парламентських виборів 2014 року п’ять фракцій у своїй коаліційній угоді пообіцяли скасувати депутатську недоторканність. Однак протягом 8 скликання зміни до Конституції так і не внесли.
  • 17 жовтня 2017 року тодішній президент Петро Порошенко вніс законопроект про скасування недоторканності, запропонувавши, щоб зміни набули чинності у 2020 році. Саме за цей законопроект голосувала вже нова Верховна Рада.
  • Представниця президента у парламенті Ірина Луценко пояснювала, що Порошенко пропонував скасувати депутатську недоторканність з 2020 року тому, що саме стільки часу потрібно на внесення таких змін до Конституції.
  • Водночас, у парламенті була зареєстровано інший проект (№6773) авторства 158 народних депутатів, який передбачав негайне скасування недоторканності.
  • Згідно з процедурою, для внесення змін до Конституції, депутати мають спочатку направити законопроект у Конституційний суд для погодження.
  • 19 жовтня 2017 року Верховна Рада проголосувала за направлення до Конституційного суду обох законопроектів про скасування депутатської недоторканності.
  • 6 червня Конституційний суд визнав конституційним проект, який передбачав негайне скасування імунітету.
  • 20 червня 2018 року Конституційний суд визнав конституційним законопроект Порошенка.
  • Команда Володимира Зеленського під час його президентської кампанії обіцяла, зокрема, скасування недоторканності.
  • Зеленський під час інавгураційної промови заявив, що хоче, щоб нардепи скасували свою недоторканність. Він також визначив законопроект свого попередника Порошенка як невідкладний.
  • У партії Зеленського “Слуга народу” запевняли, що її першочерговим завданням у парламенті буде, зокрема, скасування депутатської недоторканності.
Читайте також:  Очільник Івано-Франківська Марцінків підтримав міського голову Черкас

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: