Школа з 1 вересня: готуються важливі зміни для учнів та вчителів

Стало відомо про підготовку закладів освіти до нового навчального року та проходження осінньо-зимового періоду 2023/24 року. Хоча новий навчальний рік 2023/2024 ще не розпочався, вже є рекомендації стосовно підготовки шкіл до нього.

Як пише міністр освіти і науки Оксен Лісовий, з метою своєчасного та якісного прийняття в експлуатацію закладів освіти до нового навчального року та проходження осінньо-зимового періоду 2023/24 року в умовах дії воєнного стану Міністерство освіти і науки України пропонує:

1) врахувати в роботі Інструктивно-методичні матеріали щодо порядку підготовки закладу освіти до нового навчального року та опалювального сезону з питань цивільного захисту, охорони праці та безпеки життєдіяльності, розміщені на офіційному вебсайті МОН та доступні за посиланням;

2) до персонального складу комісій по прийому готовності закладу освіти до нового 2023/24 навчального року за згодою включати фахівців територіальних підрозділів, що уповноважені здійснювати державний нагляд (контроль) у відповідних сферах господарської діяльності.

Наголошується, що Інструктивно-методичні матеріали носять рекомендаційний характер. Рішення щодо порядку підготовки та перевірки готовності закладу освіти до нового навчального року приймаються відповідними керівниками з урахуванням особливостей функціонування закладів освіти на місцях.

Читайте також:  В Україні пропонують для вчителів встановити зарплату понад 19 тисяч грн

Крім того, задля організації освітнього процесу в очній формі навчання продовжити відповідну роботу щодо забезпечення закладів освіти об’єктами фонду захисних споруд цивільного захисту шляхом облаштування існуючих та будівництва нових захисних споруд цивільного захисту.

А також споруд подвійного призначення та найпростіших укриттів закладів освіти із застосуванням проектів повторного використання або за індивідуальними проектними рішеннями з урахуванням вимог державних будівельних норм, законодавства з питань пожежної безпеки, вимог щодо необхідної кількості евакуаційних виходів, наявності водопостачання, водовідведення, вентиляції, обігріву, освітлення, інтернету, засобів надання медичної допомоги, доступності для маломобільних груп населення, зокрема осіб з інвалідністю.

Крім того, рекомендується передбачити забезпечення мінімальних вимог для належної організації освітнього процесу в об’єктах фонду захисних спорудах цивільного захисту закладів освіти.

“Зважаючи на вище викладене, вважати забезпечення безпечного освітнього середовища пріоритетним напрямком діяльності керівників всіх рівнів”, – говорится в сообщении.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: