В соціальних мережах завірусилась думка про те, що презервативи придбані в магазинах шкідливі для здоровʼя і їх не можна купувати, оскільки вони не виконують свою функцію.
МІСТО вирішило розібратися в цій теорії. Що не так може бути з контрацептивами з прилавків магазинів розповіла Валерія Захарчук, лікар акушер-гінеколог лікувально-діагностичного центру «Мед-Атлант».
«Насамперед хочу наголосити, що краще будь-який презерватив, ніж його відсутність. Навіть якщо це презерватив з мас-маркету. Інформація про шкідливість контрацептивів з магазинів дещо неоднозначна, проте в ній є частка правди, — розповіла лікарка.
Презервативи використовуються і сертифікуються, як медичні вироби. Тому вони мають зберігатися належним чином. Плюс, у кожного з них є свій термін придатності та особливі правила зберігання: це має бути бажано кімнатна температура, агресивні низькі або високі температури можуть йому зашкодити. Також він не має зберігатися під прямими сонячними променями, але місце повинно бути сухим. Упакування повинно бути без механічних пошкоджень. Це саме ті фактори, які можуть зашкодити йому в мас маркетах.
В майбутньому ці фактори можуть призвести до так званого шкідливого ефекту. Адже,при неналежному зберіганні презерватив легко пошкодити, оскільки латекс з часом втрачає еластичність, що призведе до втрати основних його функцій — захисту від інфекцій, які передаються статевим шляхом та небажаної вагітності.
Важливо після покупки контрацептивів не зберігати їх кишені штанів, гаманці, у бардачку машини або ванну. Краще у тумбочці біля ліжка, а за потреби носити з собою та придбати для них спеціальний футляр.
Додамо, що всі презервативи, які завозять в Україну, є сертифікованими та проходять безліч перевірок. Для того, щоб людина була впевнена в їхній якості, потрібно перевірити спеціальне маркування. Зазвичай це трилисник у формі тризуба. Також може бути міжнародна сертифікація. Імпортер має бути зареєстрований в Україні, повинен бути серійний номер чи номер партії. А головне — вказаний термін придатності.
Презервативи з «ларьків» або сумнівних магазинів, можуть не дотримуватись цих норм, що несе небезпеку.
Окрім аптек презервативи також більш безпечно купувати в сертифікованих секс-шопах. Проте в будь-якому випадку все ж краще перевіряти вищевказані нюанси.
Найбільш безпечними залишаються аптеки. Проте там, як правило, представлені контрацептиви місцевого (українського) виробництва.
«По відгуках багатьох на жаль ці презервативи не підходять. Як у чоловіків, так і у жінок вони можуть викликати різні алергічні реакції чи то на латекс, мастило, ароматизори та ін складові у вигляді місцевих реакцій-почервоніння, набряку, свербіжу, висипу на зовнішніх статевих органах. У жінок,зокрема, можуть провокувати порушення мікробіому піхви, — каже спеціалістка.
Дехто любить ароматизовані презервативи, які мають різні віддушки та можуть викликати додаткові побічні алергічні реакції.
Підібрати презерватив за типом матеріалу та змазки — мало. Не варто забувати про їхній розмір. До прикладу, в закордонній лінійці контрацептивів “Mister Size” в комплекті йде спеціальна лінійка (condom sizer), яка дозволяє обрати правильний розмір. Слід підійти до цього відповідально. Як правильно підібрати розмір презерватива також можна дізнатися в інтернеті. Важливо, щоб під час вимірів статевий член був в ерегованому стані. Найбільше значення має діаметр, тобто товщина, а не сама довжина.
Головне — правильно його використовувати, бо навіть найкращий презерватив з ідеальним складом при неправильному використанні може не тільки не нести користь, але й принесе шкоду здоровʼю.
Потрібно також вміти правильно розпаковувати його та одягати.
«Презерватив потрібно відкривати не гострими нігтями, не ножем, не ножицями, не зубами (як часто можна зустріти у фільмах чи рекламі). Для початку потрібно перевірити цілісність самої індивідуальної упаковки, після чого акуратно відкрити руками.Також існують окремо презервативи для орального, вагінального та анального сексу.
Перед кожною зміною контакту, до прикладу від анального до вагінального сексу, презервативи також потрібно змінювати. Бажано з презервативом використовувати додаткову змазку, але з латексом можна використовувати зразки тільки на водній основі, бо олійні змазки порушують структуру латексу та призводять до його руйнування.
Додатково потрібно враховувати, що якщо людина має алергію на латекс, то у звичайному магазині вона не знайде потрібні їй контрацептиви з поліуретану.
Це дуже індивідуальна річ. Її потрібно підбирати враховуючи багато нюансів. Комусь підійдуть звичайні презервативи, комусь потрібно буде постаратися, щоб знайти потрібні.
«Тобто є багато нюансів, які більше впливають на захист, якість і взагалі на презерватив, як метод контрацепції, ніж те, що він придбаний в магазині.»
Тому найбільш безпечними з погляду технічних характеристик залишаються аптеки. Якщо говорити про вибір та різноманіття, то вам допоможуть секс-шопи. І знову ж нагадую, краще мати будь-який презерватив, ніж потім лікувати наслідки його відсутності, — підсумувала Валерія Захарчук.
The post Секс і місто: чому презервативи з мас-маркету вважають шкідливими для здоровʼя appeared first on Місто.
Популярні дописи:
Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓