Родичі радниці Марцінківа за місяць отримали 2,4 гектари землі в Добровлянах: селяни обурені (ФОТО)

Мешканці нещодавно приєднаного до Івано-Франківська села Добровляни під час моніторингу публічної кадастрової карти виявили, що наприкінці 2020 року частина громадського пасовища, яке мало статус земель запасу, стало приватним.

Вони з’ясували, що за місяць і 10 днів від часу подачі заяви, дві жінки і один чоловік стали власниками ділянок для ведення особистого селянського господарства на загальній площі 2,4 гектари. Землю отримали донька, невістка та батько свахи депутатки Івано-Франківської районної ради від ВО “Свобода” Галини Бринзей. Галина Бринзей раніше була депутаткою Тисменицької райради від цієї ж політсили, нині є радницею мера Івано-Франківська в селі Колодіївка (там і проживає).

Коли громада дізналася про цей випадок, зібралася на збори, на яких написали листа міському голові Руслан Марцінківу та прокурору області, аби вони домоглися скасування незаконного і несправедливого, на їх думку, рішення. Під листом підписалося понад 70 людей (у селі є трохи більше 120 виборців).

Фермер Іван Вахній, котрий обробляє землю в Добровлянах, каже, що обурення громади зрозуміле. Бринзей і її родичі не є мешканцями Добровлян, і отримали землю надзвичайно швидко. Заявники звернулися 11 листопада, а вже 21 грудня оформили право власності, завірене Вовчинецькою сільською радою.

“Люди збунтувалися, як це так – без погодження з старостою нашого села, без винесення на громадську раду це сталося. Люди роками не можуть зробити документи на свої паї, це щонайменше рік часу. А ці ділянки, від написання заяви у Держгеокадастр до реєстрації права власності – за місяць часу це зробилося. За інформацією людей, одна особа з нових власників постійно проживає в Америці, а всі три заяви на землю написані одним почерком. Ця особа є радницею Руслана Марцінківа, тому ми прийшли до нього, аби він вплинув на ситуацію”, – каже Вахній.

Староста Добровлян Петро Кашуба розповів “Галці”, що приватизовані землі були за межами території села, ними раніше розпоряджалася РДА.

“До мене приходив запит з геокадастру на ці три прізвища. Я дав відповідь, що при об’єднанні села і міста їм треба звертатися у міський геокадастр, бо я цим питанням вже не займаюся. Це наша територія, на яку люди чекають роками. У нас є 300 заяв, де люди хочуть отримати городи, і їм відмовляють. А тут за такий короткий час, я не знаю, як це можна було зробити, обходячи нас. Враження, що хто хоче – може пальцем показати і взяти собі землю. Потрібно було це заморозити питання на час об’єднання з містом”, – зізнався Кашуба.

Читайте також:  Франківські рятувальники зібрали у центрі Івано-Франківська майже кілограм небезпечної ртуті

Ініціативна група мешканців Добровлян потрапила на прийом до міського голови. Гості не стримували обурення діями радниці Марцінківа.

“Пане Марцінків, ви нас просили би ми йшли до міста? Просили. І ми вас послухали. Тепер послухайте нас! Чого ваша радниця, з “Свободи”, чужа людина лізе до нашої землі? “, – зазначила мешканка села Галина.

На зустрічі в мерії стало відомо, що спірна земля на момент передачі її близьким Бринзей, ще була на балансі обласного Держгеокадастру, який своїм рішенням передав гектари у приватні руки.

В присутності людей з Добровлян Руслан Марцінків зателефонував Галині Бринзей.

“Ці землі рахувалися вільними, за межами населеного пункту. Вони звернулися, мали повне право її отримати. У нас є закон, і ним скористалися”, – сказала працівниця франківської мерії Марія Бринзей.

“Оце “Свобода!””, – вигукнула реплікою до пояснення Бринзей пані Галина.

Марцінків повідомив своїй радниці, що у ситуації є два варіанти розвитку – або її рідні добровільно повертають землю громаді, або цього будуть добиватися через суд. Адже письмова відповідь радника Петра Кашуби є нікчемною – він не мав права вести переписку з Держгеокадастром.

“Я вважаю, що це треба залагодити полюбовно. Адже у нас є підстави, і ви є жителями сусідніх сіл. Пан Петро не мав права спілкуватися від імені міської ради, він радник голови”, – сказав Марцінків.

Марцінків додав, що йому відомі схожі випадки, коли перед моментом передачі земель місту, вони опинилися у приватних руках. І припустив, що в територіальній громаді виникне ще не один схожий конфлікт.

Наразі ситуація невирішена. Громада Добровлян запросила міського голову Руслана Марцінківа та Галину Бринзей на схід села, що відбудеться ввечері 19 лютого.

18 лютого активісти з Добровлян передали скаргу в обласну прокуратуру.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: