Прикарпатські пасічники скаржаться на отруєння бджіл (ВІДЕО)

18-го травня пасіка Сергія Ракетчука у селі Попелів Тлумацького району була всіяна мертвими і хворими бджолами. Чоловік припускає, що вони отруїлися пестицидами, якими місцеві фермери та працівники агрофірм скроплювали поля.

У Сергія Ракетчука у селі Попелів Тлумацького району є 100 медоносних родин, а сама пасіка існує четвертий сезон. За чотири дні бджоляр зазнав втрат, які будуть відчутними ще місяць-півтора. Але, каже кореспондентам Суспільного, що головною проблемою буде зимівля.

“Сім’ї-помічниці, які домагають медовим сім’ям, втратили по кілограму бджіл, а медоносні – 3-4 кілограми льотних бджіл. Верхні корпуси у нас залишилися порожніми: нема ні меду, ні бджоли – втрати дуже великі. Для пасічника цей сезон, можна сказати, – закритий”, – каже бджоляр Сергій Ракетчук.

Чоловік викликав на господарство поліцію, фітосанітарну та ветеринарну служби. Втім, чим отруїлися бджоли, визначити не вдалося. Як розповів начальник Тлумацької районної державної лікарні ветеринарної медицини Ігор Білий, аналіз потрібно робити у Києві, адже у франківській лабораторії немає речовин, які, ймовірно, стали причиною загибелі бджіл. На це бджоляр Сергій Ракетчук каже, що аналіз потрібно проводити за шість годин після виявлення, а за такий час доставити зразки у столичну лабораторію неможливо.

Бджільництвом Сергій Ракетчук займається 32 роки, п’ять років працював у Канаді. Каже, що його комах труїли вже чотири рази, але на цій пасіці – вперше.

Читайте також:  Американський боксер, помер, провівши в комі чотири дні після жорстокого нокауту в андеркарті перед боєм з Олександром Усиком

“У перший раз, коли ми попали на протраву агрофірми, приїхали їхні юристи та сконтактувалися із нами. Щоб справа не дійшла до суду, вони виплатили нам компенсацію. Та ж сама фірма на другий сезон просто втекла, техніку всю загнали у зовсім інше місце та сховали, документи всі знищили”, – розповідає про один із випадків пасічник Сергій Ракетчук.

Для бджолярів Прикарпаття є проблемою, коли недостатньо контролюють, як аграрії обробляють поля пестицидами. Найпоширенішими порушеннями, каже голова “Спілки пасічників Прикарпаття” Іван Юсько, є використання більш токсичних, ніж зазначено у документах, пестицидів. Також шкодить, коли поля оприскують вдень, а не у темну пору доби.

“Цього року великі пасіки та великі випадки. Може, на це вплинув і карантин, бо фермери знають, що ніхто не буде перевіряти, чим вони обробляють поля, і тому так вільно себе почувають. Мені відомо, що цього року є вже більше десятка випадків, коли постраждали пасіки у Городенці, Снятині, Тлумачі та Надвірнянському районі”, – каже голова громадського об’єднання “Спілка пасічників Прикарпаття” Іван Юсько.

У Спілці – 280 бджолярів, хоча неофіційно, каже Іван Юсько, справою займаються близько 11-ти тисяч людей. За п’ять років існування організації, щороку все більше бджолярів мають втрати через окроплення полів пестицидами. Наприклад, минулого року на Прикарпатті було два випадки отруєння бджіл.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: