facebook

Прочани з Франківська вирушили на прощу до Старуні

Проща чи паломництво – це прекрасна, давня українська релігійна традиція, яка свідчить про глибоку релігійну набожність українського народу. На Україні-Русі паломництво, як суспільне явище виникло відразу після запровадження та зміцнення християнства.

Пише - джерело.

1 червня, розпочалася дводенна проща родин до батьківщини блаженного Симеону Лукача, що в селі Старуня, Богородчанського району.

Проща розпочалася Божественною Літургією в Архікатедральному і Митрополичому соборі Воскресіння Христового, яку очолив адміністратор храму о. Юрій Новицький у співслужінні духовенства Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, повідомляє прес-служба Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

Вітаючи численних прочан в головній святині нашого міста, о. Юрій подякував присутнім за їхнє бажання свідчити Христа.

«Нехай ця дорога, яка не є такою вже й близькою, буде для вас праобразом нашого шляху до Дому Небесного Отця», – побажав проповідник, закликаючи допомагати одне одному на цьому шляху.

Читайте також:  У Франківську знайшли бабусю, яка забула, де живе (ФОТО)

Загалом паломники подолають відстань в 36 км.

Після спільної молитви священнослужителі благословили паломників, окроплюючи всіх свяченою водою та заохотили взяти свій намір на цю прощу, особливу за наші сім’ї. Відтак, колона молільників вирушила центральною частиною міста до батьківщини нашого блаженного Симеону Лукача.

На місці паломників чекає обід, нічні чування та насичена програма. Наступного дня святкову Літургію очолить Митрополит Володимир. Після завершення служби митрополит поблагословить пари, які цьогоріч відзначають ювілеї свого подружнього життя.

Також організатори просять паломників, а особливо пари, які святкують ювілеї подружнього життя, одягнути вишиванки.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: