facebook

Порядок призначення та виплат пенсій військовим в Україні: що треба знати

Чоловіки-військові в Україні можуть виходити на пенсію у віці 55 років, жінки у 50. За вислугою років кадрові військові можуть вийти на пенсію раніше.

Пише - джерело.


Мобілізованим на війну військовим пенсіонерам виплата пенсії зберігається, повідомляє АрміяІнформ.

В Україні пенсіонерам з-поміж військовослужбовців та осіб, які отримують пенсію для військовослужбовців, у разі призову їх на військову службу під час часткової чи загальної мобілізації, виплата пенсій на час такої служби не припиняється. А після звільнення пенсія нараховуватиметься з урахуванням додаткової вислуги років.

Після звільнення зі служби цих осіб виплата їм пенсій здійснюється з урахуванням додаткової вислуги років від часу повторного прийняття їх на службу до дня демобілізації або звільнення. Якщо новий розмір пенсії цих осіб буде нижчим за розмір, який вони отримували до повторного прийняття їх на службу, виплата їм пенсій здійснюється у розмірі, який вони отримували до призову або прийняття на службу у зв’язку з мобілізацією, на особливий період.

Такий порядок збереження, нарахування та виплати пенсій поширюється на пенсіонерів з-поміж військовослужбовців та осіб, які отримують пенсію для військовослужбовців, прийнятих на службу на посади начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ до підрозділів патрульної служби міліції особливого призначення. (Безоплатна правова допомога).

Обчислення пенсій

Пенсії обчислюються у відсотках від розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Кадровим військовослужбовцям та військовослужбовцям за контрактом, які мають вислугу 20 років і більше, встановлюється пенсія у розмірі 50% сум грошового забезпечення. Військовослужбовцям, звільненим у відставку за віком або станом здоров’я — 55% відповідних сум грошового забезпечення. За кожний рік вислуги понад 20 років — 3 проценти відповідних сум грошового забезпечення.
Військові, які мають страховий стаж 25 років і більше, з яких не менше 12 календарних років і 6 місяців становить військова служба, пенсія за страховий стаж 25 років — 50 процентів і за кожний повний рік стажу понад 25 років — 1 процент відповідних сум грошового забезпечення.
Особи, які звільнилися зі служби у зв’язку з реформуванням Збройних Сил України: за вислугу 20 років — 50 процентів відповідних сум грошового забезпечення зі збільшенням цього розміру на 3 проценти за кожний повний рік вислуги понад 20 років, але не більше ніж 65 процентів відповідних сум грошового забезпечення.
Максимальна пенсія

Читайте також:  В італійській суміші ягід, сировину для якої постачали з Коломийщини, знайшли вірус гепатиту

Для всіх видів пенсій максимальний розмір (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Тож, цього року максимальна пенсія військовослужбовця, звісно якщо вона не змінена згідно із судовим рішенням, не може перевищувати 20 930 грн.

Читайте також:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Популярні дописи: