facebook

Погода готує багато сюрпризів: синоптикиня дала прогноз на весну в Україні й розповіла, чи чекати справжнього тепла

Погода в Україні на початку весни може бути нестійкою, з досить прохолодними періодами. Проте загалом весна-2023 у нашій країні очікується теплою – середня за сезон температура повітря може бути вищою за норму на 1-2⁰С.

Пише - джерело.

Прогноз синоптика: коли буде весна

Такі дані озвучила старша наукова співробітниця Українського гідрометеорологічного центру Віра Балабух. Її прогнозом поділилася пресслужба відомства в акаунті у Facebook 16 лютого.

Завідувачка відділу прикладної метеорології та кліматології УкрДМІ ДСНС України і НАН України вказала на те, що цю зиму теж можна назвати аномально теплою. Січень виявився одним із найтепліших за період інструментальних спостережень (в середньому в ці дні було на 1-5⁰С тепліше, ніж зазвичай, а на Прикарпатті та Закарпатті – навіть на 5-6⁰С і більше).

“Йдеться про нову кліматичну норму 1991-2020 років. Якщо ж оцінювати погодні умови щодо 1961-1990 років, то ці аномалії будуть ще більшими на 2-3⁰С. І це середні за місяць аномалії температури повітря!” – написала кандидатка географічних наук.

Читайте також:  Синоптики розповіли, коли в Україну прийде “бабине літо”

В окремі дні температура була вищою, ніж зазвичай у цей час, на 10-15⁰С. Вона відповідала швидше листопаду або навіть жовтню.

Причиною можна назвати і глобальні процеси потепління, і звичайну атмосферну циркуляцію.

Так, південне коливання вже третій рік поспіль перебуває в негативній фазі Ла-Ніньйо. Така ситуація спостерігатиметься до кінця лютого чи початку весни 2023-го. Далі інтенсивність фази зменшується. Вже на початку літа південне коливання може перейти у позитивну фазу Ель-Ніньйо.

Балабух із посиланням на Нацуправління океанічних й атмосферних досліджень США та Європейський центр середньострокових прогнозів заявила, що весна в Україні теж буде теплою.

“Температура повітря в лютому та березні свідчить про ранній розвиток весняних процесів. Тим не менше, стратосферне потепління, яке зараз почало розвиватися, може посилити меридіональну циркуляцію атмосфери і сприятиме затокам арктичного повітря з півночі, північного заходу та сходу, які зумовлюватимуть погоду, особливо у першій половині весни”, – вважає експертка.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: