facebook

Подружитися із бджолами: як у Матеївецькій ОТГ розвивають лікувально-оздоровчий туризм (ФОТО)

У Матеївецькій об’єднаній територіальній громаді на Коломийщині триває реалізація проєкту зі створення лікувально-оздоровчого туризму.

Такий задум громада втілює здобувши перемогу в рамках проєкту «Карпатська мережа регіонального розвитку», інформує кореспондент Фіртки.

У межах ініціативи працюють над створенням трьох туристичних маршрутів, які з’єднають 94 об’єкти господарської діяльності. Зокрема, йдеться про санаторій «Золоті крилечка», джерело Джуркут, цех з виробництва кахелю, місцеві пасіки та овечі ферми.
За словами прикарпатського пасічника, господаря оздоровчого комплексу «Золоті крилечка» Віктора Кондрюка, оздоровлення це не про бізнес та гроші, а про те, щоб кожен займався улюбленою справою.

«Наша мета одна – слугувати людям. Бо коли створюється з любов’ю, серцем і душею тоді все приходить саме. Побувавши тут 10 днів людина уже не житиме так, як жила. Ми говоримо про гармонію з природою. І це треба відроджувати. Ліки з вулика можуть врятувати та допомогти, тому що лише через імунну систему ми можемо протидіяти тим чи іншим вірусам», – каже Віктор Кондрюк.
Як наголошує виконавчий директор Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття Ігор Мельничук, проєкт зі створення лікувально-оздоровчого туризму допомагає підвищити економічний розвиток сіл Запруття, які знаходяться на межі Коломийського, Косівського та Снятинського районів.

«Матеївецька ОТГ має більше сільськогосподарський, промисловий потенціал. Але є і ця частина сіл по правому боці ріки Прут, де потрібно вишукувати потенціал. Один із них рекреаційно-туристичний. Власне це перша спроба його монетизувати через популяризацію таких місць. Тому пробуємо створити тут нові туристичні продукти. Для туристів, які зупинятимуться тут розбудовується інтерактив, створюється інфраструктура для оздоровлення та дозвілля», – зазначив Ігор Мельничук.

Наразі вже промарковано один із трьох зелених шляхів, який з’єднує села Корнич, Пилипи та Спас. Робота ще над двома триває.

До кінця року у межах проєкту встановлять 12 інформаційних стендів та 20 вказівників, котрі вестимуть туристів до місцевостей, де ті зможуть оздоровитись та полікуватись. Загальна протяжність таких маршрутів становитиме 41,5 км, а вся інформація про них міститиметься на карті Google.

На прикладі сіл Запруття – Тростянка, Пилипи, Грушів, Кропивище будується мережа зелених шляхів: велосипедних, кінних та пішохідних. На їхню карту нанесли об’єкти комерційної діяльності, таким чином формуючи для туристів мережу лікувальних послуг.

Другий маршрут це лінія між селами Тростянка, Дебеславці, Пилипи, а третій з’єднуватиме Тростянку, Кропивище та Спас.

Новоутворенні маршрути обєднають з уже існуючими шляхами у Коломийській та Нижньовербізькій ОТГ.

Заступник голови Матеївецької громади Любомир Веселовський підкреслює, розвиваючи в ОТГ оздоровчий екотуризм, намагаються створити перспективу для ОТГ.

«Не всі люди хочуть відпочинку на машинах та на підйомниках. Дехто хоче просто пройтись, але прагне знати куди пройтись. А хтось хоче подихати свіжим повітрям, позбирати гриби, дізнатись історію краю. Це все ми вкладатимемо у програму розвитку громади», – зазначив Любомир Веселовський.

Ігор Мельничук додає, Прикарпаття щороку відвідують чотири мільйони туристів. За даними досліджень, 80% з них їздять переважно до Буковелю та Яремче.

«Однак наша область багата не лише гірськолижними курортами, але й іншими туристичними місцями. Тому необхідно їх популяризувати та працювати над розвитком інфраструктури. Важливим аспектом проєкту стане налагодження взаємодії між локальним бізнесом та органами місцевого самоврядування. Лише спільна робота стане передумовою соціально-економічного розвитку», – резюмував Ігор Мельничук.

Довідково:

Проєкт здобув перемогу в конкурсі Програми підтримки ініціатив місцевих карпатських громад, яку реалізує Асоціація «Єврорегіон Карпати-Україна» у рамках проєкту Карпатська мережа регіонального розвитку спільно з міністерством розвитку громад і територій України, Закарпатською. Івано-Франківською, Львівською, Чернівецькою обласними державними адміністраціями, що фінансується за кошти Державного бюджету України, отриманих на фінансування Програми підтримки секторальної політики – Програми підтримки регіональної політики.

Джерело.


ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР: