facebook

Подорож з дитиною: поради для батьків як правильно зібрати маленького туриста

Під час вибору формату і місця відпустки багатьох батьків зупиняє вік дитини.

І багато хто відмовляється від подорожей до інших країн. Існує думка, що до трьох років краще не брати дитину з собою в подорож і тим паче до іншої кліматичної зони. Але насправді немає чітких медичних показань або заборон щодо цього.

Розкажіть про майбутню подорож і підготуйте дитину до поїздки

Якщо мова не йде про немовля, то було б непогано поговорити з дитиною про майбутню поїздку. Розповісти про місце, в яке їдете, чим воно цікаве. Можна показати фотографії, відео. Не зайвим буде детально пояснити, як і на чому будете туди добиратися. Відмінний варіант, подарувати книгу про схожу подорож, або барвистий вимельбух про літаки, потяги або машини.

Підготуйте себе морально до можливих форс-мажорів

Якщо це перша поїздка з дитиною, то треба собі усвідомити, що це буде не той відпочинок, до якого звикли. Провести цілий день, лежачи на пляжі з прохолодним коктейлем, навряд чи вийде. Втім, як і відвідати всі визначні пам’ятки. Тому порада від досвідчених батьків — розслабтеся! Складіть заздалегідь список того, що хотіли б зробити у відпустці. Не поспішайте, і постарайтеся насолоджуватися моментом. А для екскурсій підбирайте час, коли дитина сита і виспана.

Не соромтеся просити про допомогу

Цей пункт відноситься до мандрівників з дітьми до 3-х років. Не потрібно втрачати можливості спростити собі життя. Цікавтеся, де можна пройти без черги, чи є стільчик для годування, дитяча кімната, послуги бебіситера, дитяче меню. У більшості випадків, вам не відмовлять і підуть на допомогу.

Пам’ятайте про важливість подорожей для дитячого розвитку

Будь-яка поїздка подарує більше користі, ніж дитячий сад або гуртки. Адже дитину будуть оточувати нові місця, нові люди, враження, знайомства. Все це безцінний досвід, який на звичному дитячому майданчику дитина ніколи не отримає.

Девіз подорожі: «Щасливі батьки — щасливі діти!»

Чи знаєте ви, що діти дуже відчувають і переймають настрій і стан дорослих? Навіть, якщо батьки не кажуть ні слова, дітьми все чітко вловлюється. Тому, відкиньте сварки і скандали. Насолоджуйтеся своєю подорожжю разом з дитиною, не сумуйте, якщо щось не виходить, як хотілося б. Налаштуйтеся на відпочинок, на отримання яскравих емоцій.

Подорож — це частина захоплюючого досвіду

Збираючись у подорож, не треба сприймати її як випробовування або майбутню незручність. Женіть від себе думки: «От зараз поїдемо, повернемося, і все буде добре». Налаштовуючи себе на те, що подорож треба саме «пережити», а не цікаво провести час, ви втрачаєте задоволення від процесу. Потрібно сприймати це як частину життя, цікаву і веселу.

Читайте також:  На Коломийщині можуть закрити школу-інтернат

Підготуйте іграшки та гаджети для розваги дитини в поїздці

Слід заздалегідь підготувати іграшки, які ви візьмете з собою в машину, поїзд або літак. Порадьтеся з дитиною, виділіть окремий рюкзак для особистих речей. Але після відібраного списку іграшок, обов’язково перевірте, підкажіть, що може знадобитися, і допоможіть скласти. Приготуйтеся відразу, що на час подорожі, батьки повинні стати чарівниками і у відповідний час діставати нові забави, придумувати розваги. Тому не зайвим буде мати в батьківському багажі маленькі секретики у вигляді іграшок, наклейок, розмальовок або книги.

Не налаштовуйтесь на негатив

Більшість батьків дуже переживають і доводять себе стресу. Але найчастіше, коли починається подорож, ці переживання відходять на задній план, поступаючись місцем приємним враженням від самого процесу поїздки. Батькам потрібно постаратися взяти себе в руки. Дуже часто наші страхи не обґрунтовані і малоймовірні.

Приготуйте їжу і напої для дитини в дорогу

Навіть якщо дорога не тривала і має кілька годин, в будь-якому випадку повинен бути перекус для дитини. Обставини можуть змінюватися, як і тривалість подорожі. Форс-мажори ніхто не скасовував, на жаль. Тому обов’язково візьміть з собою воду, фрукти, сухофрукти, крекери, бутерброди. Або що-небудь смачненьке, те, що любить дитина. У поїздці можна трохи побалувати свого малюка, а він відповість гарним настроєм.

Подбайте про здоров’я

Не менш важливий пункт — зберіть дорожню аптечку для всієї родини. Не зайвим буде прочитати спеціалізовані статті, де робиться детальний розбір, що треба взяти і на що звернути увагу. Якщо подорож далека, оформіть страховку, не економте на ній і спіть спокійно. Оформляючи документи, обов’язково уточніть всі питання, що цікавлять вас, щоб знати, як діяти, куди дзвонити або їхати.

Детально продумайте список необхідних речей

Величезна перевага поїздки на машині в тому, що можна взяти все необхідне і навіть більше. Багаж буде солідним, але зате в арсеналі будуть баночки з харчуванням, сумки-холодильники, дитячі перенесення і велосипеди, дорожні горщики, планшети з іграми та мультфільмами та ще багато іншого. Звичайно, вантажити і розвантажувати такі баули важко, але зате не потрібно нічого купувати на місці!

Якщо ви вирішили, що з літаком простіше, то глибоко помиляєтеся. Список речей та іграшок варто обміркувати задовго до передбачуваної дати і ретельно зважити «за» і «проти». Попри складності, це хороший спосіб навчитися планувати, обдумувати поїздку, вибирати потрібні речі, дорослим і дітям

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: