Плати, інакше нікому до тебе не буде діла: франківчанка розповіла про ставлення лікарів в обласній дитячій лікарні

Пані, ви як хочете консультацію, то берете гроші, кладете у конверт і йдете до заввідділенням, тоді ми консультуємось… Такі слова почула франківчанка Мирослава Молитовник, коли потрапила із сином в Івано-Франківську обласну дитячу лікарню.

Своєю історією жінка поділилися у соцмережі Фейсбук.

Поступила Мирослава у лікарню із сином Станіславом, у якого трапився перелом носа і забій головного мозку. І, як виявилося, лікарі не поспішали надавати допомогу травмованій дитині.

“Я двічі була у міському пологовому будинку і декілька разів у міській дитячій лікарні! Але такого відношення як в Обласній дитячій лікарні на Коновальця я ще не бачила! Поступили ми в четвер ввечері з переломом носа і забоєм головного мозку! До лора ми попали аж на 5!!! день, тобто цілу п’ятницю нам говорили, щоб ми не хвилювались, бо лор обов’язково прийде… і так закінчився робочий день, а далі вихідні і всі розводять руками! І на цей 5-тий день нам сказали, що хоч на 10-тий день би оглянув, і так нічого робити не будуть, бо наркоз не дають поки є струс… Ніс таки порівняли, на 7-мий день, але без наркозу! Ми це пережили”, – пише жінка.

Після того, вже на сьомий день перебування у медичному закладі, до жінки особисто підійшов заввідділеням і пояснив, що консультації у лікарні не безкоштовні.

“Пані, ви як хочете консультацію, то берете гроші, кладете у конверт і йдете до заввідділенням, тоді ми консультуємось… Чи шо? Чи ви думаєте, що то все задурно? То якби б я. наприклад, прийшов до вашого чоловіка і сказав, щоб той побудував хату і ніц йому не заплатив!» Жіночка з нашої палати після цих слів побігла до нього з грошима, які вона бігла дознімати з банкомату, бо не розраховувала на ТАКУ сумму! Але звідки беруться ці цифри я так і не зрозуміла! Цей самий лікар таки забив на мою дитину, сказавши : «Ідіть до моєї колеги, можливо вона за вас візьметься…» Може мені хтось пояснить, де є правила хабарів? Скільки, коли і як потрібно їх давати у державних лікарнях? Я не мала можливості підготуватись, не гуглила, по палатах не ходила… Можливо є якась середня сумма? А якщо лікар при огляді сказав , що дальше йому щось лінь дивитись, то це замало дали чи як (ситуація з дитиною, яка з нами лежала)? А має право лікар при моїй дитині за моєї відсутності говорити про мене «пані без 100-доларової купюри»? А чи взагалі варто звертатись до лікарів, які говорять «Палати порожні, катастрофічно не вистачає дітей»! Дітей? Чи грошей?”, – додає Мирослава Молитовник.

Франківчанка каже, що доказів не має, однак знає, що багато хто із пацієнтів стикається з подібними ситуаціями.

“Я вірю і навіть знаю, що там не всі такі… але їх меньшість! І цю систему мені не зламати… У мене немає доказів і я нічого не доведу! Але я точно знаю, що не одна така… І хтось з вас в такій ж ситуації буде готовий, хоча б включити диктофон… Бажаю всім здоров’я і не потрапляти в такі заклади! Бо цей бізнес на здоров’ї наших дітей, здається ніколи не припинеться”, – підсумовує франківчанка.

Допис жінки у Фейсбук наробив чимало галасу. Думки франківців розділилися. Є ті, хто підтримує маму і каже, що така практика є звичною і для інших відділень.

“На жаль, то не тільки в поліклініці на Коновальця. Таке скрізь..”, – пише Tanya Nikolayenko.

Дехто навпаки розповідає про позитивний досвід перебування у лікарні і хороше ставлення медпрацівників.

На Коновальця лежали двічі. Перший раз, трохи давніше, з молодшим сином в травматології. Ставлення хороше. Ні про які гроші не йшлося. Другий раз уже з внучкою. В нашій районній лікарні не могли покласти діагноз. Ми були в розпачі. До нас віднеслися дуже добре. Назначили обстеження, порадили куди можна ще звернутися . Дуже їм за це вдячна”, – пише Оксана Іванів. 

Є і інша думка. Така ситуація – результат того, що пацієнти готові до того, що лікарю потрібно “віддячити”. А тим більше, коли мова йде про здоров’я дитини.

“Вічна історія з тими хабарами… В який би медзаклад не податися – всюди одне і теж… Так цікаво: зі мною в палаті жіночка сильно на ті хабарі нарікала, а як прийшов лікар побігла платити… І в принципі її розумію, бо не заплатиш – ризикуєш постраждати ще більше і так, ніхто не йде до лікаря з диктофонами, прослушкою і прихованим відеозаписом, доказів немає, всім начхати… А ти плати, інакше нікому до тебе не буде діла… Я от не лізу з хабарами, але на кожне моє запитання отримую відповідь: вам ніхто не зобов’язаний надавати консультації, читайте в інтернеті! Це мені в пологовому відповідали на запитання, як доглядати за новонародженим… В палату приходили виключно поцікавитись, чи привіз чоловік гроші за пологи, бо не встигли зняти з карточки, як їхали родити. А після того, як гроші все ж взяли, я їх більше не бачила… Їй богу, доводилось читати в гуглі”, – пише у коментарях Mariana Brovkina.

Відреагували на допис Мирослави і в адміністрації обласної дитячої лікарні. Кажуть, що провели внутрішнє розслідування і радять жінці, якщо має докази, звертатися у правоохоронні органи.

“В лікарні було проведено службове розслідування і виявлено неправдоподібні дані наведені у Вашому тексті. Вашій дитині в ОДКЛ була надана допомога в повному об’ємі… Розмова матері з лікарем в історії хвороби не реєструється. Щодо вимагання грошей, якщо був такий факт, Ви маєте право звернутись в правоохоронні органи”, – пояснили у лікарні.

Такий алгоритм комунікації “пацієнт-лікар” знайомий багатьом, але поки що далі розмов та обурливих постів у соцмережах справа, чомусь, не пішла. Та навіть і на допис у Фейсбук не усім стає відваги.

Читайте також:  За акційною ціною: МАУ розпродує квитки з Івано-Франківська до Парижа

Вочевидь, здоров’я дорожче.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: