Епітеліальні куприкові ходи, кіста куприка, дермоїдна кіста куприка, абсцес куприкової кісти, пілонідальний синус – усі ці поняття можна обʼєднати в один термін «пілонідальна хвороба», яка включає комплекс патологічних проявів у ділянці крижово-куприкового зʼєднання.
Про методи діагностування та лікування розповів МІСТУ лікар хірург-проктолог лікувального центру «Мед-Атлант» Іван Попович.
Це захворювання, яке найчастіше діагностують в молодих людей: частіше в чоловіків з надмірним оволосінням, зайвою вагою, недостатньою гігієною. Раніше було прийнято вважати це вродженою патологією, але зараз медики більше схиляються до думки, що це захворювання можна набути.
Клінічні прояви неускладненої пілонідальної кісти – наявність одного або декількох точкових отворів на шкірі в міжсідничній складці без ознак запалення, які можуть бути виявлені при профілактичному огляді і ніяк себе не проявляти. У таких випадках рекомендують провести УЗД-діагностику і спостерігати за пацієнтом, надавши певні рекомендації по догляду за цією ділянкою.
«В основному пацієнти звертаються уже з гострим запаленням кісти, яке проявляється болем, набряком в ділянці куприка, почервонінням шкіри, підвищенням температури тіла, загальною слабкістю і ознаками інтоксикації. Також можуть відмічати виділення гною при самостійному розкритті гнійника», – зазначає лікар.
Лікування
Обʼєм і характер лікування залежить від клінічної картини прояву хвороби. Якщо гостре гнійне запалення пілонідальної кісти з формуванням абсцесу, тоді виконується ургентна операція з її розкриття, видалення вмісту, промивання і перевʼязками.
Радикальні методом лікуванням пілонідальноі хвороби – різні хірургічні техніки:
- висічення кісти без ушивання або ушивання наглухо,
- ушиваня з використанням пластичних методик закриття після операційних ран
- ушивання з зміщенням між сідничної складки.
Зараз часто стали використовувати різні малотравматичні методи лікування цієї хвороби, але, на жаль, вони можуть підійти не всім пацієнтам.
«Саме тому потрібно вчасно звертатися за допомогою для того, щоб підібрати оптимальний метод лікування саме для вашого конкретного випадку. І в подальшому зменшити тривалість лікування, мінімізувати ускладнення та реабілітацію», – наголошує лікар.
Контакти лікувально-діагностичного центру «Мед-Атлант»:
+38 (095) 00 38 452
+38 (095) 00 38 453
+38 (097) 41 13 133
м. Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 48 (корпус 1),
м. Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 23 (корпус 2).
Соцмережі:
https://med-atlant.if.ua/
https://www.facebook.com/medatlantif
https://instagram.com/med_atlant.if?igshid=MzRlODBiNWFlZA==
https://instagram.com/medatlant.beauty?igshid=MzRlODBiNWFlZA==
Реклама
The post Пілонідальна хвороба: діагностика та лікування appeared first on Місто.
Популярні дописи:
Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓