facebook

Пенсіонерам доплатять за квітень і за травень: які виплати чекають вже цього літа

Стало відомо, що в Україні буде проведено перерахунок пенсій заднім числом.

Пише - джерело.

Якщо вірити статистиці, то серед українських пенсіонерів близько 2,7 млн ​​тих, хто продовжує працювати. Ще б пак, більшість пенсіонерів (2,6 млн) отримують мінімальну пенсію, яка становить 2 361 гривню. При цьому уряд стверджує, що з початку 2024 року середній розмір пенсії збільшився на 9,6% і досяг 5743,27 гривні. Але й цієї суми в умовах постійного зростання інфляції недостатньо, тому робота – єдиний спосіб хоч якось зводити кінці з кінцями для пенсіонерів.

І ось стало відомо, що працюючим пенсіонерам, які на 1 квітня отримали ще 24 місяці додаткового стажу, з 1 червня 2024 трохи збільшать виплати.

Про це в ефірі телефмарафону розповіла заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду Вінницької області Лариса Діка.

Чиновниця зазначила, що автоматичний перерахунок буде здійснено з 1 квітня поточного року, після надходження відомостей про сплату єдиного внеску за попередній квартал. Таким чином, виплати буде збільшено з 1 червня, але також буде нараховано доплати за квітень та травень 2024 року.

Читайте також:  На Прикарпатті 10 нових випадків COVID-19 і 45 одужань за добу

“Оскільки з 1 січня 2021 року законодавством передбачено щоквартальне подання об’єднаної звітності щодо ЄСВ та податку на доходи фізичних осіб замість щомісячного, строки подання такої звітності — протягом 40 календарних днів після останнього дня звітного кварталу. Відповідно, станом на 1 квітня 2024 року Управління не володіє даними про страховий стаж та заробітну плату за 1 квартал 2024 року”, — пояснила чиновниця.

Зазначимо, що у високорозвинених країнах світу пенсійна система забезпечує літню людину на заслуженому відпочинку у розмірі близько 60% звичного доходу. Що ж до України, то людина із середньою зарплатою та стажем у 35 років на заслуженому відпочинку отримує пенсію, розмір якої менший за 30% звичного доходу. І лише українські судді одержують 80% зарплати на пенсії.

А тим часом міжнародна організація праці рекомендує: мінімальний гарантований дохід на пенсії має становити 40% звичного заробітку.

Сообщение Пенсіонерам доплатять за квітень і за травень: які виплати чекають вже цього літа появились сначала на NEWS TiME.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: