Озера в Карпатах- де шукати справжню гірську красу

Височенні гори та затишні полонини, стрімкі річкі, гучні водопади, гастрономічні задоволення, колорит, люди…  – це далеко не повний список того, чим вас можуть закохати Карпати.

Ми багато пишемо про визначні пам’ятки, маловідомі та дуже туристичні місця в Карпатах, але про озера, які вражають своєю красою та, інколи, непристпністю, ще ні одного разу не розповідали.

Отже презентуємо вам підбірку:

Озера в Карпатах – хранителі справжніх гірських легенд

Почнемо подорож озерами Карпат з курорту Драгобрат, де є аж 4 озера – Герешаска, Івор (Драгобратське), Апшинець (Тряска) і Ворожеска. Якщо поставити собі за мету – їх можна пройти за 1 день,  та майте на увазі, що спуски до озер з хребтової стежки досить обривисті… Щоправда, якщо не підходити до кожного озера окрема, а фотографувати їх лише зверху, то 1 дня точно вистачить!

Озеро Герешаска (Догяска)

Озеро Герешаска – дивовижне озеро, яке ніколи не прогрівається, наввіть не зважаючи на те, що глибина його ледве досягає 1.5 метра. Кажуть, що якщо скупатися в ньому, то обов’язково помолодшаєш, та варто зазначити, що навіть влітку вода тут прогрівається максимум до 11 градусів ?

Озеро Івор

Фото otdih.pro

Драгобратське озеро Івор знаходиться на висоті 1 600 метрів над рівнем моря.

Туристи, які йдуть в похід, часто обирають місце для ночівлі поруч з озером, та саме біля озера Івор дуже рідко можна побачити туристів на нічному привалі, адже через своє особливе місцерозташування, озерна територія у вітряну погоду створює  ефект аеродинаічної труби.

Озеро Апшинець

Фото karpaty.life

З висоти в 1 487 метрів над рівнем моря відкриваються чудові панорамні види на кам’янисті Горгани і схили самого Свидовця.
У цього озера приємно ставати на нічліг: відносно близько ліс та досить рівних місць для наметів.

Озеро Ворожеска

Ще одне озеро в Карпатах, повз яке просто неможливо пройти не зупинившись!

З цим озером пов’язана легенда, яка розповідає про двох братів, які покохали  дівчину – Марічку.

Вирішили брати позмагатися: хто першим перепливе гірське озеро, тому Марічка і дістанеться. Та ні один з братів так і не зміг  переплисти озеро. Після чого їх мати часто приходила до озера до голосно кричала до нього” Чого ж ти до мене таке вороже”.
З тих пір, озеро і має таку назву.

Озеро Несамовите

Фото kpi.ua

Читайте також:  Краще ніж море: п’ять курортів у Карпатх з термальними джерелами

Ще одне містичне озеро в Карпатах.

Якщо вірити народним розповідям, Несамовите – місце, де робиться погода на Чорногорі. Якщо ви кинете в це озеро камінь – піде дощ. Але робити цього не варто, адже це, за повір’ям, може потурбувати душі самогубців… А ще про це озеро згадував всесвітньо відомий письменник Леопольд фон Захер-Мазох.

Озеро Несамовите розташоване у підніжжі гори Туркул непідступного Чорногірського хребта. Природа тут неочікувана і нестримна, в будь-яку мить може початися гроза чи рясний дощ із градом. Але, повірте, краса цього озера варта усіх ризиків змокнути.

 

Озеро Бребенескул

Фото karpaty.life

Розташоване озеро, як і Несамовите, у Чорногорах. Навколо – неймовірні пейзажі! Через зручне розташування водойма страждає від надмірної кількості туристів. Тож, якщо потрапите сюди, не забудьте ретельно за собою прибрати та забрати сміття із собою.

Озеро Марічейка

 

Озеро з поетичною назвою Марічейка шукайте неподалік села Шибене, Верховинського району, Івано-Франківської області. Довжина озера – 88 м, ширина – 45 м. Раніше глибина була до 2 метрів, але зараз заледве метр. Озеро давно популярне серед туристів. Адже повз нього проходив маршрут із Буркута на гору Піп Іван.

Марічейка неймовірно чисте. Адже озерце частково живиться з підземних джерел. Водойма неймовірно гарна, адже її береги прикрашені соснами і ялівцем. Тут можна вдихати неймовірні пахощі хвої.

Озеро Синевир

Фото instagram.com/chaban.denis
Ну і на останок ми залишили справжню перлину Карпат – озеро Синевир. Це найбільше озеро українських Карпат. Озеро входить до Національного природного парку “Синевир” і є однією з візитних карток Карпат.

Синевир – доволі велике озеро, має середню площу 4-5 гектарів. Середня глибина становить 8-10 м, максимальна — 22-24 м! Навіть у пекельну спеку прогріваються лише верхні 1-2 метри озера. До речі, воно не льодовикове. Утворилося внаслідок потужного зсуву через землетрус.

Не обійшлося, звісно ж, без легенд! Озеро нібито утворилося із сліз графської доньки Синь. Плакала дівчина за коханим пастухом Виром. Його наказав вбити батько красуні.

До речі, тут все доволі цивілізовано: є оглядовий майданчик, ресторан. Можна максимально близько під’їхати транспортом. Тож, якщо у вас нема сил підніматися в гори з рюкзаками, Синевир – саме для вас!

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: