facebook

“Откат” у 10%: Українцям платитимуть за здачу корупціонерів

Українцям видаватимуть “гонорар” за інформацію про корупціонерів.

Пише - джерело.

В Україні найближчим часом буде запущено портал, на якому громадяни зможуть повідомляти про випадки корупції. Про це повідомив голова НАЗК Олександр Новіков в ефірі телемарафону.

“У вересні, сподіваємося, на початку, Національне агентство запустить портал викривачів”, – сказав він.

За його словами, цей портал буде спеціальним ресурсом, який дозволить анонімно надсилати повідомлення про випадки корупції в організаціях. Ці повідомлення доставлятимуть або керівники самих організацій, або уповноважені особи, відповідальні за запобігання корупції, а також правоохоронним органам, таким як НАБУ, ГБР, НАЗК і Нацполіція.

Новіков зазначає, що при створенні порталу буде враховано рекомендації Європейського Союзу та досвід інших країн у галузі взаємодії з інформаторами.

Читайте також:  Надбавки у розмірі понад дві тисячі гривень: кому з пенсіонерів пощастить у жовтні

“Дуже важлива культура викриття, тому що без відповідальних громадян, якими є викривачі, ми не збудуємо нульову толерантність до корупції”, – сказав він.

Глава НАЗК зазначив, що анонімні інформатори, які розкривають факти корупції, зможуть отримати винагороду у розмірі 10% від суми, пов’язаної з корупційним правопорушенням після винесення судового рішення. При цьому сума винагороди не може перевищувати 14 мільйонів гривень.

Важливо відзначити, що у 2020 році в Україні набув чинності закон, який гарантує право інформаторів на винагороду за розкриття корупції. Документ також захищає інформаторів корупції від юридичної відповідальності у разі повідомлення про передбачувані факти корупції, які виявились помилковими.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: