facebook

Новий жах для водіїв: чи можуть ТЦК забрати права на блок-посту

Що потрібно знати кожному

Пише - джерело.

Українці можуть повернути посвідчення водія лише через суд
Серед військовозобов’язаних українців виникли різні думки про те, як можна повернути права водія, відібраних відповідно до звернення представників ТЦК про ухилення від мобілізації. Детальне роз’яснення щодо цього дала адвокат Таміла Алексік, пише ТСН.

Процедура вилучення посвідчення водія встановлена ​​на законодавчому рівні і повинна дотримуватися представниками ТЦК і поліції неухильно. Як зазначила адвокат, судові позови про вилучення документів не задовольнятимуться, якщо будуть помічені порушення.

“Справа в тому, що обмежити у праві водіння або вилучити посвідчення водія можна тільки за рішенням суду. Але якщо під час цієї процедури з боку ТЦК або правоохоронців будуть зафіксовані відхилення або порушення, то суд може не задовольнити таку позовну вимогу”, – зазначила адвокат.

Позовам про вилучення прав за ухилення від ТЦК передують деякі обов’язкові процедури. Зокрема, це ігнорування повістки військовозобов’язаним або неоновлення військово-облікових даних у встановлений термін, після чого ТЦК звертається до поліції із запитом розшуку ухилянта протягом 5 днів. Якщо людину не вдалося розшукати, ТЦК надсилає їй вимогу на адресу реєстрації, і тільки після цього слідує позов до суду, який має бути оформлений правильно та відповідно до вимог.

Читайте також:  Звільняються від обмежень посту: ПЦУ ухвалила рішення про нову дату святкування Різдва Христового

Як підкреслила Таміла Алексік, якщо водійські посвідчення вилучають без дотримання всіх процедур – без вимоги та рішення суду, то це є протизаконним.

“Звичайно, вилучити посвідчення на право керування транспортним засобом можуть і просто десь на блокпосту чи посеред дороги, але це протизаконно. І якщо це зробили представники ТЦК чи правоохоронці, то громадянин може оскаржити такі незаконні дії. Йому слід звернутися до суду з позовом., щоб зажадати незаконно відібраний документ.

Якщо ж права відібрали відповідно до законодавства, то їхнє повернення можливе лише через суд після виконання вимог ТЦК до ухилянта: оновлення даних чи проходження ВЛК.

Сообщение Новий жах для водіїв: чи можуть ТЦК забрати права на блок-посту появились сначала на NEWS TiME.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: