Шахраї часто застосовують психологічні маніпуляції, щоб ввести своїх жертв в оману.
І хоча на перший погляд відповідь на звичайне смс здається безпечною, іноді це може призвести до втрати ваших конфіденційних даних, розповідають у пресслужбі поліції.
Як працює ця схема
1. Аферисти створюють підроблені акаунти, які на перший погляд виглядають як звичайні користувачі. Після цього вони надсилають повідомлення з провокаційним текстом, що змушує людину відреагувати.
2. Коли ви намагаєтеся відповісти на таке повідомлення, виявляється, що надіслати смс неможливо. І саме в цей момент шахраї використовують ваші емоції, щоб змусити вас перейти на його профіль.
3. Людина переходить в акаунт зловмисника, де зазвичай відсутні реальні фото, або вони замінені на підставні. І тут в дію вступає головна зачіпка афериста — активне посилання.
4. У шапці профілю аферисти розміщують активний лінк на іншу соціальну мережу, де вам буде легше зв’язатися з ними. Перейшовши за посиланням , ви втрачаєте доступ до свого акаунту.
5. Лінк є ключем для злому, і після переходу,ваші конфіденційні дані потрапляють до шахрая, який отримує повний доступ до ваших соціальних мереж.
6. Далі діє шахрай: маючи доступ до ваших акаунтів, зловмисник може почати надсилати повідомлення вашим друзям і родичам, наприклад позичити гроші або з іншими проханнями
Як захистити себе
• Не реагуйте на провокаційні повідомлення, адже це буде першою зачіпкою для афериста.
• Перевіряйте профіль відправника. Якщо він виглядає підозріло (немає реальних фото, дивна активність) — ігноруйте таке повідомлення.
• Не переходьте за підозрілими посиланнями від незнайомців, навіть якщо повідомлення здається безпечним.
“Поліція застерігає: будьте уважні і не давайте шахраям шанс ошукати вас! Захищайте свої соціальні мережі та конфіденційну інформацію”, – йдеться в дописі.
The post Новий вид шахрайства активно поширюється в соціальних мережах appeared first on Місто.
Популярні дописи:
Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓