facebook

Незважаючи на відключення електроенергії, українці одержують величезні рахунки за світло: стала відома причина

Незважаючи на відключення електроенергії, українці одержують величезні рахунки за світло: стала відома причина

Пише - джерело.

Незважаючи на часті і тривалі відключення електроенергії, з якими доводиться останнім часом жити українцям, у багатьох, попри очікування, суми в платіжках за світло не стали нижчими. Люди дивуються: як можна за половину чи навіть за третину доби спалити стільки ж електрики, як за цілу добу?

У компанії Yasno, що входить до групи ДПЕК, роз’яснили споживачам, чому суми в платіжках за світло у багатьох виходять такими самими чи навіть вищими, ніж були до відключень електроенергії.

Як з’ясувалося, на це можуть бути дві причини. Перша – невчасна подача показань електричного лічильника. Показання лічильників потрібно подавати лише у певні дні – з 1 по 5 число кожного місяця. Тільки тоді вони будуть враховані при формуванні платіжок, і плату за світло буде нараховано коректно. Якщо клієнт подає показання як йому заманеться, то й відповідно плату йому нараховуватимуть, виходячи з тих норм споживання, які були зафіксовані у попередні періоди.

“Якщо клієнт не передає показання, обсяг електроенергії визначають за середньодобовим споживанням. Такий розрахунок базується на показниках, зафіксованих у минулі періоди”, – розповіли в компанії Yasno.

Крім того, може бути ще одна причина того, що суми в платіжках за світло не знижуються. Це може бути пов’язано із надмірним споживанням електроенергії в той час, коли вона є. Багато людей, коли з’являється світло, намагаються одразу змусити працювати всі електроприлади, які є у них в будинку: пральну машину, мікрохвильову піч, праску, пилосос, бойлер, електропіч та інше. Таким чином, самі того не помічаючи, вони за короткі світлові відрізки примудряються використати навіть більше енергії, ніж раніше за всю добу.

Читайте також:  Погрожував та вимагав заплатити: у Києві контролер змусив 12-річного хлопчика переказати йому на картку 160 грн

При цьому енергетики нагадали українцям про економне витрачання електроенергії. Тільки таким чином можна уникнути позапланових відключень електрики і одночасно дати світло більшій кількості споживачів.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: