Нетримання сечі у жінок: Лікар-уролог ЦМКЛ розповів про діагностику та ефективне лікування

Нетримання сечі –  це мимовільне виділення сечі з сечового міхура при підвищенні внутрішньоміхурового тиску. Досить часто таке нетримання виникає при кашлі, чханні, сміху, швидкій ходьбі, стрибках, підняття важких предметів, під час статевого акту чи при оргазмі. При цьому відбувається підвищення внутрішньочеревного тиску і, відповідно, тиску всередині сечового міхура.

Завідувач відділення урології та малоінвазивної хірургії Івано-Франківської центральної міської клінічної лікарні Ігор Білик розповідає:

«Таке нетримання сечі ще називають нетриманням напруги. Виникає воно, в основному, у жінок. Хоч це захворювання  не загрожує здоров’ю, але може доставляти чимало клопоту, викликаючи дискомфорт, стреси, соціальне дистанціювання. Нетримання сечі є не лише гігієнічною проблемою, а ще й соціальною, оскільки воно дезадаптує жінок. У сексуально активному віці жінки не можуть знайти собі статевого партнера, оскільки соромляться своїх проблем із сечовипусканням. За статистикою, близько 25% жінок після 45 років страждають тією чи іншою мірою від нетримання сечі, проте лише 3% з них звертаються за медичною допомогою. Частота нетримання сечі збільшується із віком».


Серед діагностичних методів необхідно виділити такі, як огляд пацієнтки на гінекологічному кріслі, кашльовий тест та прокладочний тест. Серед додаткових методів використовують уретроцистографію, ультразвукове дослідження, уродинамічне дослідження, МРТ.

За ступенем тяжкості нетримання сечі розрізняють:

  легкий ступінь – втрата сечі при кашлі, чханні, тяжкому фізичному навантаженні;

  середню ступінь  – нетримання сечі при ходьбі, бігу, різкому вставанні;

  тяжкий ступінь – нетримання у спокої, без напруги.

Лікування стресового нетримання сечі може здійснюватись консервативними та оперативними методами. 

«Консервативному лікуванню підлягають пацієнти з легким ступенем нетриманням. При цьому лікування проводиться за двома основними напрямками – підвищення тонусу замикального апарату сечового міхура і гальмування активності детрузора.До консервативних методів відносяться медикаментозне лікування адреноміметиками та естрогенами, а також гімнастика для зміцнення м’язів промежини», – говорить лікар-уролог. 

На сьогоднішній день найбільш ефективним методом лікування нетримання середнього та тяжкого ступеня є хірургічний метод. 

«Ми застосовуємо малоінвазивні методики, засновані на проведенні за уретрою синтетичної стрічки з біологічно інертного матеріалу. Стрічка розміщується у вигляді гамака, підвішуючи уретру та посилюючи замикальну функцію сфінктера. Виконання цих операцій можливе під місцевою та епідуральною анестезією. Це дає можливість контакту з пацієнтом під час операції, завдяки чому можна здійснити регулювання ступеня натягу стрічки. При тяжкому ступені нетримання сечі, коли слінгові операції не дають бажаного ефекту, можливе встановлення штучного сфінктера сечового міхура», – розповідає Ігор Білик.


В урологічному відділенні проблема нетримання сечі вирішується паціенторієнтованими і ефективними методами хірургічного лікування. 

«Наші хірурги підбирають для кожної жінки індивідуальний план лікування пролапсу та нетримання сечі, використовуючи всі найкращі ефективні рішення: від консервативного лікування до хірургічних мініінвазивних операцій – одна з яких методика TVT-О, або «синтетичний субуретральний слінг без натягу», – каже лікар.

Ігор Білик закликає жінок повернути собі впевненість, гармонію відносин і повну якість життя, а тому не відкладайте візит до фахівця!

«Дозвольте урологам ЦМКЛ запропонувати ефективні сучасні методи лікування даної недуги», – каже лікар.

Для запису на консультацію/обстеження до лікарів-урологів телефонуйте у контакт-центр ЦМКЛ: 

Читайте також:  На Франківщині бракує близько 2,7 тисяч вчителів молодших класів

+380951031030

+380670999111

The post Нетримання сечі у жінок: Лікар-уролог ЦМКЛ розповів про діагностику та ефективне лікування appeared first on Місто.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: