Немає інтернету: на Рівненщині школярі замість дистанційного навчання копають картоплю

У селі Вілля, що на Рівненщині, школярів відправили на дистанційку, бо вчителі не змогли вчасно вакцинуватися. А учні через відсутність інтернету, замість навчання, займаються хатніми справами та допомагають батькам.


В селі учні не вчаться, бо немає інтернету
У Віллі третина учнів не можуть навчатися дистанційно, бо в їх населеному пункті немає інтернету. Замість онлайн-уроків діти працюють в полі та копають картоплю.

Місцевий восьмикласник Тарас зранку копає картоплю, хоча за розкладом в його однокласників 3 урок. Хлопець не має змоги вчитися дистанційно, бо його телефон вийшов з ладу, а домашнього комп’ютера немає.

Директорка школи Людмила Веремчук зазначає, що третій частині їх учнів інтернет не доступний. Зараз в Соснівському ліцеї школярі з 5 по 11 клас повинні вчитися вдома, а це понад 300 учнів.

Але навіть тим дітям, які мають інтернет, не завжди вдається відвідати онлайн-заняття.

Я зайти на урок не можу. Бо коли я захожу на їхній урок, у мене або просідає інтернет, або просто викидає з тої зустрічі,
– каже учень 9 класу Михайло Боднар.

Його мама додає, що Михайло за півтора тижня дистанційки жодного разу не зміг під’єднатися до уроків, як і його сестра-п’ятикласниця.

Вчителі відмовляються вакцинуватися
Дистанційне навчання у школі запровадили, бо там не набралося 80% вакцинованих педагогів. Вони відмовлялися від щеплень.

Читайте також:  МОЗ не планує закривати на карантин школи у наступному навчальному році

Дехто з релігійних міркувань, було ще питання страху, люди не довіряли вакцині. Ми запрошували медпрацівників до закладу, пропонувалася будь-яка вакцина на вибір,
– каже директорка Соснівського ліцею.

Та кілька вчителів ще так і не наважилися. Тож поки навіть вакциновані вчителі змушені навчати учнів дистанційно.

“На жаль, чогось іншого запропонувати неможливо. Тут варіант простий, аби вчителі були вакциновані, діти прийшли до школи, питання було би знято”, – каже керівник управління освіти Рівненщини Петро Коржевський.

В управлінні освіти кажуть, що близько 40 шкіл не мають доступу до інтернету. Як правило, це гірські місцевості або віддалені села.

Але ж це не означає, що діти не мають вчитися. Педагоги дзвонять, переказують, радять як правильніше опрацювати матеріал і де його шукати – вдаються до різних вигадок, щоби освітній процес не зупинився для тих, хто на “дистанційці” без інтернету чи гаджетів.

Загалом же в Україні наразі понад 900 шкіл середньої та старшої ланки на дистанційці, бо в закладах не вакцинувалося 80% вчителів. У МОН зізнаються, що ще минулого тижня таких було понад 3 тисячі.

 

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також:


Мітки: ,