Не відкладайте щастя: у Прикарпатському центрі репродукції діє державна програма лікування безпліддя

Сотні українських пар щодня зіштовхуються з труднощами зачаття. В умовах війни ця проблема набуває ще більшої актуальності — через стрес, переміщення, втрату доступу до медичних послуг. Та попри всі труднощі, репродуктивна медицина в Україні продовжує працювати, даруючи людям шанс на щастя навіть у найскладніші часи.

ДНП “Прикарпатський центр репродукції людини” МОЗ України — унікальний заклад, який надає весь спектр медичних послуг, починаючи з первинного консультативного прийому, закінчуючи складними оперативними втручаннями і проведенням всіх видів допоміжних репродуктивних технологій для лікування безпліддя.

«Україна стоїть на порозі демографічної кризи, тому робиться все для покращення і збільшення народжуваності. Лікування безпліддя є не лише медичним викликом, а й соціальним завданням, що потребує підтримки з боку держави, суспільства та активного інформування населення про можливості сучасної репродуктивної медицини»,наголошує Ігор Головчак, директор Центру репродукції.

Великою проблемою для багатьох пацієнтів є фінансова складова. Проте у 2024 році МОЗ і НТЗУ зробили революційний крок. Вони заклали і впровадили пакет медичних гарантій, який полягав у лікування безпліддя методом штучного запліднення.

«І досі багато пацієнтів сумнівається, що це може бути безкоштовно, думають, що є приховані видатки, про які не говорять. Дійсно зараз держава покриває всі витрати. Не потрібно вичікувати черги, не потрібно витрачати багато часу — усе дуже швидко. У нас придбані всі препарати та розхідні матеріали для проведення процедури максимально коректно та комфортно для всіх пацієнтів», – наголошує лікар.

Хто може отримати послугу

Медична послуга за пакетом «Лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій» надається за умови встановлення діагнозу «Жіноче безпліддя» або «Чоловіче безпліддя». Вік пацієнтки на момент початку циклу має бути не більше ніж 40 років.

Читайте також:  Україна заборонила російським військовополоненим телефонувати близьким до РФ

Безоплатно в  межах пакета «Лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій (запліднення іn vitro)» жінка може отримати один повний цикл на рік – у разі настання вагітності, при цьому у разі народження здорової дитини наступні цикли допоміжних репродуктивних технологій не оплачуються. Також пацієнтка може отримати другий повний або неповний цикл на рік – у разі ненастання вагітності. Доплачувати за ці послуги не потрібно.

Методи лікування безпліддя

Побутує хибне уявлення та думка пацієнтів, що лікування безпліддя — це тільки штучне запліднення. Абсолютно ні!

«Хочу наголосити тим людям, які сумніваються чи мають певні релігійні переконання, що не завжди потрібно робити штучне запліднення, інколи достатньо правильно розказати, внести корективи в спосіб життя, знизити шкідливі звички, внести корекцію, вітамінну терапію або інші препарати. Якщо цього недостатньо, є ряд причин, які можна усунути оперативним шляхом. І тільки коли це не допомагає або є свої показання, таким пацієнтам ми рекомендуємо штучне запліднення», – додає Ігор Головчак

Лікування безпліддя є одним із пріоритетних напрямів у Програмі медичних гарантій (ПМГ). На цей напрям у бюджет ПМГ-2024 закладено  понад 1,87 млрд гривень, завдяки яким планується провести 30 тисяч циклів лікування безпліддя. З урахуванням того, що середні показники успіху становлять близько 30%, можна очікувати на народження 10 тисяч нових українців.

Контакти ДНП “Прикарпатський центр репродукції людини” МОЗ України
(068) 525 28 28
м. Івано-Франківськ, вул. Чорновола,
51-Г

Соцмережі:

https://www.facebook.com/ecobabyif/about?locale=uk_UA

https://www.instagram.com/eco.baby.if/p/C3QY9itNo-n/?img_index=1

Реклама

The post Не відкладайте щастя: у Прикарпатському центрі репродукції діє державна програма лікування безпліддя appeared first on Місто.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: