facebook

НБУ попередив про дефіцит валюти: що тепер буде з курсом долара та євро

На що розраховують у НБУ

Пише - джерело.

Дефіцит валюти в Україні зберігається
Попри те, що Національний банк України утримує курс валют на певному рівні шляхом компенсацій із резервів, будучи одним з основних учасників валютного ринку, в Україні, як і раніше, зберігається дефіцит на ринку, пише РБК-Україна.

Згідно з “Звітом про фінансову стабільність” Нацбанку за червень 2024 року ще з жовтня регулятор працює в режимі гнучкості обмінного курсу, що керується, що тягне за собою низку валютних послаблень. Але ці рішення спричинили збільшення ліквідності валютного ринку.

Водночас у Нацбанку повідомляють, що дефіцит валюти в країні зберігається, тому регулятор має на меті й надалі компенсувати його за рахунок резервів.

“Однак помітний дефіцит валюти зберігається. НБУ продовжує залишатися ключовим учасником ринку, а його інтервенції – основним механізмом, що балансує. НБУ і надалі компенсуватиме структурний дефіцит валюти на ринку”, – зазначено у звіті Нацбанку.

Читайте також:  Резерв+ не рятує від «запрошення» в ТЦК: причини

Водночас у Нацбанку сподіваються, що надання Україні міжнародної допомоги та накопичення міжнародних резервів дозволять регулятору створити необхідний запас міцності для збереження активності на валютному ринку та скорочення його надмірної волатильності.

Спираючись на дані центробанку, дохід фінустанов в Україні від купівлі-продажу валюти скоротився на третину в річному обчисленні внаслідок звуження курсових спредів. Її частка в операційному доході банків скоротилася до довоєнного рівня – близько 5%.

Варто зазначити, що Національний банк України встановив наступний курс на 19 червня: курс долара США зараз дорівнює 40,5493 гривень за 1 долар. Курс євро становить 43,4486 гривні за 1 євро.

Сообщение НБУ попередив про дефіцит валюти: що тепер буде з курсом долара та євро появились сначала на NEWS TiME.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: